Zesłanie Ducha Świętego


Zesłanie Ducha Świętego 2019

1.     Dziś przeżywamy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego – w polskiej tradycji Zielone Świątki.

2.     Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Święto Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy zawodowej pamiętajmy o udziale w mszy św.

3.     W dniu wczorajszym ks. Waldemar Kowal odszedł z naszej parafii i zgodnie z dekretem ks. bp. Ordynariusza został proboszczem w parafii Połajewo dekanatu Piotrkowskiego. Dziękujemy Ks. Waldemarowi za pracę w naszej parafii i życzymy mu Bożego Błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej na nowej parafii.

4.     W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

5.     Za tydzień w niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00, po Mszy przemarsz do parafii NSPJ i tam w ogrodzie odbędzie się ognisko i piknik z zabawami. Zachęcamy do udziału całe rodziny, małżeństwa i wspólnoty parafialne. Podczas marszu schola pielgrzymkowa będzie śpiewać pieśni oraz będą odczytywane fragmenty z przemówień św. Jana Pawła II. Niech nie będzie nam obojętne dobro naszych rodzin.

6.     Organizowana jest pielgrzymka dla mężczyzna na Ogólnopolskie Spotkanie Mężczyzn na Jasnej Górze w dn. 22 czerwca. Zapisy w kancelarii. Koszt 50 zł. Zapisy do 17 czerwca.

7.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8.     W przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

9.     Dziękujemy za ofiarę w ul. POW 2 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 09.05.2019 r.
Czytany 624 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 09 czerwiec 2019 05:13
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452