33 niedziela zwykła 2019

1.     W nocy z piątku na sobotę powrócił do Domu Ojca ks. bp senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski. Ksiądz biskup przeżył 92 lata, w tym 66 lat w Chrystusowym kapłaństwie, a przez 11 lat pełnił posługę biskupią. Do naszej parafii przyjeżdżał jako szafarz sakramentu bierzmowania oraz wielokrotnie ubogacał swoją osobą liczne wydarzenia liturgiczne. Widzialnym znakiem jest kamień węgielny przywieziony przez Księdza Biskupa z góry Synaj, a który znajduje się po prawej stronie prezbiterium pod tablicami z dekalogiem.

2.     W związku ze śmiercią ks. bp. Bronisława zostanie w jego intencji odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00 msza św. Natomiast w sobotę o godz. 11.00 sprawowana będzie msza św. w naszym kościele w duchowej łączności z katedrą włocławską, gdzie będą odbywały się uroczystości pogrzebowe. Na tę mszę św. zapraszamy poczty sztandarowe ze szkół. 

3.     Przed kościołem wolontariusze zbierają dobrowolne ofiary na pomoc w leczeniu dla p. Marcina Feliniaka.

4.     Do nabycia jest kolejny numer tygodnika „IDZIEMY”, w którym znajdziemy m.in. zdjęcie i tekst z koncertu organowego, który miał miejsce w naszej parafii, artykuły: Spotkam je w niebie – o filmie Nieplanowane, do którego obejrzenia serdecznie zachęcamy, Jestem staroświecka – wywiad z piosenkarką Violą Brzezińską i wiele innych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     Dziękujemy za ofiarę z ul. Wyszyńskiego 10 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam – Bóg zapłać.

Turek, dn. 17.11.2019 r.
Strona 1 z 45
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452