• wtorek, 09 sierpień 2022 06:09

Pielgrzymi z Turku już na szlaku ...

Bp Krzysztof Wętkowski do pielgrzymów w Turku: Pielgrzymowanie jest czasem wsłuchiwania się w głos Boga.

21

„Posłani w pokoju Chrystusa” – to tegoroczne hasło, które towarzyszy pątnikom diecezji włocławskiej pielgrzymującym do Częstochowy.

19

Tradycyjnie, 8 sierpnia, we wspomnienie św. Dominika, w parafii pw. św. Barbary w Turku odbyła się uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z Turku i Konina, którzy 13 sierpnia dotrą na Jasną Górę.

5

Mszy św. przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski, który również wygłosił okolicznościową homilię.

14

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że czas spędzony na pielgrzymkowym szlaku jest czasem wsłuchiwania się w głos Pana Boga. Słowa te były nawiązaniem do czytania z dnia z Księgi Ezechiela, kiedy to Pan przemówił do kapłana Ezechiela. W dalszej części kaznodzieja podkreślił rolę jaką w życiu każdego człowieka odgrywa wolność.

13

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy swojej wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował do Księdza Biskupa ks. Konrad Dreszler, kierownik pielgrzymki tureckiej prosząc jednocześnie od udzielenie pasterskiego błogosławieństwa na czas pielgrzymowania.

18

W tym roku z grupą zieloną z Turku na pątniczy szlak wyruszyło około 170 pielgrzymów.
Więcej zdjęć w galerii.
Czytany 640 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 sierpień 2022 06:23