• sobota, 27 czerwiec 2020 14:18

Inauguracja sezonu motocyklowego, 27.06.2020 (tekst + zdjęcia)

Turek: rozpoczęcie sezonu motocyklowego w parafii pw. św. Barbary

Obecny rok jest zupełnie inny od poprzednich na wszystkich gałęziach życia społecznego. Taki również jest wśród motocyklistów z Turku i okolic, którzy rok rocznie w miesiącu kwietniu rozpoczynali Mszą św. sezon motocyklowy. Mimo tego iż trwająca pandemia pokrzyżowała pierwotne plany, to miłośnicy jednośladów z powiatu tureckiego nie wyobrażają sobie jazdy bez Bożego błogosławieństwa.

1

Dlatego 27 czerwca br. w kościele pw. św. Barbary w Turku zainaugurowano Mszą św. oficjalne rozpoczęcie sezonu. Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. Piotr Kowalski, miejscowy wikariusz i miłośnik motocykli.

2

Na samym początku wszystkich przybyłych powitał ks. kan. Mirosława Frankowski wyrażając swoją radość i wdzięczność, że po raz kolejny dochodzi do takiego niecodziennego spotkania w parafii pw. św. Barbary.

5

Ksiądz Proboszcz podkreślił również żeby w tej Mszy św. w sposób szczególny pamiętać o śp. Łukaszu Kaźmierczaku, który nie tak dawno zginął w wypadku motocyklowym.

4

Natomiast w homilii ks. Piotr nawiązywał do tego jak ważne jest obecność Bożego błogosławieństwa w życiu każdego człowieka. „Niech was Bóg strzeże! Niech was prowadzi i bezpiecznie doprowadzi do wyznaczonego celu” – powiedział homilista.

6

Na zakończenie Eucharystii każdy otrzymał pamiątkowy medalik ze św. Krzysztofem. W tym roku przed kościołem pw. św. Barbary zgromadziło się ok. 150 motocykli.

9
Czytany 1154 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 czerwiec 2020 14:42