• wtorek, 14 maj 2019 05:50

Bierzmowanie 2019 - Tekst + zdjęcia


BIERZMOWANIE 2019
(Więcej zdjęć w galerii)

W sobotę, 11 maja br., na zaproszenie ks. kan. Mirosława Frankowskiego, miejscowego proboszcza, przybył do parafii pw. św. Barbary w Turku ks. bp Stanisław Gębicki. Podczas Eucharystii Sufragan Włocławski udzielił 209 młodym osobom sakramentu bierzmowania.

P5110040
 
Na początku uroczystości Ksiądz Proboszcz powitał zgromadzonych w świątyni. Prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży wyraził nadzieję, „że to, co wydarzy się niebawem w Wieczerniku w Turku, przyczyni się do pogłębienia przyjaźni młodzieży z Chrystusem”. Nawiązał przy tym do posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka Christus Vivit, który napisał, że „przyjaźń jest darem życia i darem Boga. Przyjaźń nie jest relacją ulotną lub przejściową, ale trwałą solidną, wierną, która dojrzewa wraz z upływem czasu. Przyjaźń jest tak ważna, że sam Jezus przedstawia się jako przyjaciel”.

P5110052
 
Ksiądz Biskup w swoim słowie skierowanym do młodzieży podkreślił wartość życia ludzkiego od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Hierarcha nawiązał przy tym do dramatycznych wydarzeń, które przed kilkoma dniami rozegrały się w jednej z wawerskich  szkół.

P5110104
 
Na zakończenie liturgii, przedstawiciele młodzieży wypowiedzieli słowa wdzięczności pod adresem szafarza sakramentu bierzmowania.

P5110458
 
Następnie głos zabrali przedstawiciele duchowieństwa dekanatu tureckiego, na czele z ks. prał. Markiem Kasikiem - dziekanem, ks. kan. Stanisławem Nasińskim - wicedziekanem i ks. kan. Mirosławem Frankowskim - miejscowym proboszczem.

P5110590
 
Ks. kan. Frankowski, dziękując bp. Gębickiemu za przybycie do Turku, złożył życzenia z racji obchodzonych niedawno imienin, a także zbliżającej się 50. rocznicy święceń kapłańskich. „Życzę Księdzu Biskupowi otwarcia na dary Ducha Świętego oraz głębokiej wiary opartej na Ewangelii. Zapewniam, że zawsze możesz liczyć na naszą życzliwość i wsparcie” - powiedział ks. Frankowski. 50 róż ofiarowanych dostojnemu jubilatowi i solenizantowi było potwierdzeniem wypowiedzianych słów.

P5110597
Czytany 617 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2019 14:04
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452