Artykuły

Pielgrzymka do Lourdes w 160lecie Objawień Maryjnych – 4 dni Komfortowo – hotel 4* TERMIN: 09 – 12.10.2018 CENA: 2290 PLN 1 DZIEŃ Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 4:30. Opcjonalnie możliwe przeloty z Katowic i Wrocławia – szczegóły w biurze. Wylot do Tuluzy przez Paryż w godzinach porannych.Po przylocie do Tuluzy o godz. 11:05 przejazd do Sanktuarium w LOURDES na obiad. Nawiedzenie Groty Massabielskiej. Kolacja. Procesja  różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes. 2 DZIEŃ Msza św. Po śniadaniu nawiedzenie Groty Massabielskiej, Droga Krzyżowa, spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty Soubirous. Obiad. Po południu czas wolny. Procesja Eucharystyczna. Obiado-kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes. 3 DZIEŃ Msza św. Po śniadaniu Droga…
Papież do osób konsekrowanych  11-26 21:00 (KAI/RV) / Watykan / KAI Charyzmaty nie są w Kościele czymś statycznym i niezmiennym jak obiekty muzealne, ale mają być jak „rzeki wody żywej”, by na gruncie historii nawadniać ją i sprawiać, że posiane w niej nasiona kiedyś wykiełkują. Przypomniał o tym Franciszek w orędziu do uczestników sympozjum zorganizowanego przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie w dniach 25-27 listopada. Celem tego spotkania, przebiegającego pod hasłem „W wierności charyzmatowi nowe spojrzenie na ekonomię”, jest refleksja nad niektórymi aspektami finansowymi dzieł apostolskich, prowadzonych przez zakony w świetle wierności zasadom Ewangelii i specyfice charyzmatu każdego z nich.Fot. Mazur/episkopat.plOjciec Święty przekonuje, że życie konsekrowane ze swej natury ma…
Papież Franciszek List poświęcony zaangażowaniu wiernych świeckich w życie publiczne Jego Eminencja Kardynał Marc Armand Ouellet PSS, Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki ŁacińskiejEminencjo!Po zakończeniu spotkania Komisji ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów miałem sposobność spotkać się ze wszystkimi uczestnikami tego zgromadzenia, na którym dzielili się między sobą przemyśleniami i odczuciami na temat udziału wiernych świeckich w życiu publicznym naszych narodów.Chciałbym przytoczyć to, o czym mówiono na tym spotkaniu, i kontynuować tutaj rozważanie z tamtych dni, ażeby duch rozeznania i refleksji «nie poszedł na marne»; żeby nam pomagał i nadal pobudzał do lepszego służenia świętemu wiernemu ludowi Bożemu.Właśnie od tego obrazu chciałbym rozpocząć nasze rozważanie na temat aktywności publicznej wiernych świeckich w naszym kontekście Ameryki Łacińskiej. Mówienie o świętym wiernym ludzie Bożym…
„Idźcie i głoście” – Program duszpasterski na rok 2016/2017 Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 27 listopada, w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten rok Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Program Duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Idźcie i głoście”. To ostatnia, czwarta część programu na lata 2013-2017. Wypracowana wizja prowadziła przez doświadczenie wiary, nawrócenia oraz chrztu ku postawie apostolstwa. Stąd tegoroczny program zwraca uwagę przede wszystkim na wezwanie do ewangelizacji.„W ostatnim, czwartym roku Programu duszpasterskiego chcemy podjąć tematykę skutków i owoców naszego zjednoczenia z Chrystusem w chwili chrztu świętego” – podkreśla abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski we wstępie do publikacji „Idźcie i głoście” zawierającej program duszpasterskim na rok 2016/2017.…
Strona 1 z 2
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452