V Niedziela Wielkanocna 2019

1.     W najbliższą sobotę o godz. 14.30 msza św. przy kapliczce w Szadowie Pańskim w int. Strażaków z OSP Szadów Pański i mieszkańców Szadowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY”, a w nim znajdziemy m.in. krótki tekst i zdjęcie z bierzmowania w naszej parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

3.     Organizowany jest wyjazd 1 czerwca na Lednicę. Zapisy w kancelarii lub u ks. wikariuszy.

4.     Również 1 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Różańcowe. Zapisy do 27 maja. Szczegóły na plakacie.

5.     Dziękujemy za ofiarę z OW 10 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam– Bóg zapłać.

   Turek, dn. 19.05.2019 r.

BIERZMOWANIE 2019
(Więcej zdjęć w galerii)

W sobotę, 11 maja br., na zaproszenie ks. kan. Mirosława Frankowskiego, miejscowego proboszcza, przybył do parafii pw. św. Barbary w Turku ks. bp Stanisław Gębicki. Podczas Eucharystii Sufragan Włocławski udzielił 209 młodym osobom sakramentu bierzmowania.

P5110040
 
Na początku uroczystości Ksiądz Proboszcz powitał zgromadzonych w świątyni. Prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży wyraził nadzieję, „że to, co wydarzy się niebawem w Wieczerniku w Turku, przyczyni się do pogłębienia przyjaźni młodzieży z Chrystusem”. Nawiązał przy tym do posynodalnej Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka Christus Vivit, który napisał, że „przyjaźń jest darem życia i darem Boga. Przyjaźń nie jest relacją ulotną lub przejściową, ale trwałą solidną, wierną, która dojrzewa wraz z upływem czasu. Przyjaźń jest tak ważna, że sam Jezus przedstawia się jako przyjaciel”.

P5110052
 
Ksiądz Biskup w swoim słowie skierowanym do młodzieży podkreślił wartość życia ludzkiego od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Hierarcha nawiązał przy tym do dramatycznych wydarzeń, które przed kilkoma dniami rozegrały się w jednej z wawerskich  szkół.

P5110104
 
Na zakończenie liturgii, przedstawiciele młodzieży wypowiedzieli słowa wdzięczności pod adresem szafarza sakramentu bierzmowania.

P5110458
 
Następnie głos zabrali przedstawiciele duchowieństwa dekanatu tureckiego, na czele z ks. prał. Markiem Kasikiem - dziekanem, ks. kan. Stanisławem Nasińskim - wicedziekanem i ks. kan. Mirosławem Frankowskim - miejscowym proboszczem.

P5110590
 
Ks. kan. Frankowski, dziękując bp. Gębickiemu za przybycie do Turku, złożył życzenia z racji obchodzonych niedawno imienin, a także zbliżającej się 50. rocznicy święceń kapłańskich. „Życzę Księdzu Biskupowi otwarcia na dary Ducha Świętego oraz głębokiej wiary opartej na Ewangelii. Zapewniam, że zawsze możesz liczyć na naszą życzliwość i wsparcie” - powiedział ks. Frankowski. 50 róż ofiarowanych dostojnemu jubilatowi i solenizantowi było potwierdzeniem wypowiedzianych słów.

P5110597

IV 
Niedziela Wielkanocna 2019

1. Dziś kazania głosi Ojciec misjonarz z Zambii ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Jego pracę misyjna.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są o godz. 17.30.

3. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, odpust w par. Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie. Suma odpustowa o godz. 18.00. Jutro też przypada 38. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, dziś już św. Jana Pawła II.

4. W sobotę przypada 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na mszy św. o godz. 18.00 dziękujemy Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, a po mszy św. wieczornej modlitwy przy pomniku św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

5. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W piątek Eucharystia Młodych w par. Kaczki Śr. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w celu zorganizowania transportu.

7. Wyjazd na Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie za tydzień, w sobotę o godz. 5.30. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę. Wyjazd 1 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej do 25 maja. Prosimy nie zwlekać na ostatnią chwilę. Liczba miejsc ograniczona.

9. Dziękujemy za ofiarę rodz. z ul. Wyszyńskiego 10 oraz za wszystkie ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam Bóg zapłać.

Turek, dn. 12.05.2019 r.

III Niedziela Wielkanocna 2019

1.      Dziś dzieci z klas III na mszy św. o godz.10.00 przystąpią do I komunii św. Dzieci te będą przychodziły codziennie na mszę św. wieczorną na swój biały tydzień. We wtorek po mszy św. wieczornej będą rozdawane obrazki pierwszokomunijne.

2.      Nabożeństwo majowe w białym tygodniu podczas mszy św. wieczornej.

3.      W środę dzień imienin ks. bp. Stanisława pamiętajmy w naszych modlitwach o Jego osobie.

4.      W sobotę młodzież z klas III GIM na mszy św. o godz. 11.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania, a o godz. 15.00 młodzież Z VIII kl. szkoły podst. Sakramentu bierzmowania udzieli J.E. ks. bp Stanisław Gębicki.

5.      Spotkania dla bierzmowanych: poniedziałek, godz. 16.00 III GIM, godz. 17.00 VIII szkoły podstawowe.

6.      Spowiedź młodzieży do bierzmowania w piątek o godz. 16.00. W związku z tym kancelaria w piątek po południu będzie nieczynna.

7.      Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Wyjazd 18 maja. Koszt ok. 50 zł. Zapisy do 13 maja. Szczegóły na plakacie.

8.      Przed kościołem można złożyć do puszek dobrowolne ofiary na pomoc dla poszkodowanych w zamachach na Sri Lance.

9.      Do nabycia jest kolejny numer tygodnika katolickiego „ IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy Druhom Strażakom za pomoc w zabezpieczeniu ruchu na parkingach w czasie komunii św. rocznicowej i pierwszej komunii św.

11. Dziękujemy za ofiary od KŻR nr 4, z ul. Wyszyńskiego 4 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składamy serdeczne – Bóg zapłać.

12. Dziękujemy za ofiarę od rodziców dzieci pierwszokomunijnych Bóg zapłać.

  Turek, dn. 05.05.2019 r.

II niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 2019

1.      Dziś 2 niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.

2.      Dziś w naszej parafii akcja Żonkil Nadziei. Wolontariusze zbierają ofiary na hospicjum w Koninie.

3.      Do nabycia jest kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nim artykuły o Bożym Miłosierdziu.

4.      W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30.

5.      W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 13.00. Na mszy św. o godz. 10.00 komunia św. rocznicowa.

6.      W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godz. przed każdą mszą św.

7.      W czwartek spowiedź dla dzieci do komunii św. rocznicowej: od godz. 9.00 dziewczynki, a od godz. 9.30 chłopcy.

8.      Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę od godz. 9.00 dziewczynki, a od godz. 9.30 chłopcy.

9.      W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Z racji spowiedzi dzieci do I komunii św. nie ma objazdu chorych i starszych. Po mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00 w kaplicy Matki Bożej.

10.W przyszłą niedziele ma mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas III przystąpią do pierwszej komunii św.

11. Jutro nie ma spotkania dla bierzmowanych. Odbędzie się 06 maja. O godz. 16.00 III GIM, a o 17.00 VIII SZK. PODST. Natomiast w najbliższy wtorek od godz. 15.00 w kościele odbędą się rozmowy przed bierzmowaniem.

12.Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 28.04.2019 r.

I Dzień Świąt Wielkanocy 2019


1. W poniedziałek II dzień świąt Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. W sobotę przypada szesnasta rocznica święceń biskupich ks. bp. Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa, Pasterza naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Jego Osobie.

3. W najbliższy piątek o godz. 17.00 spotkanie młodzieży z kl. III GIM i VIII szkoły podstawowej przed bierzmowaniem.

4. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny.

5.  Za tydzień w niedzielę naszej parafii odbędzie się akcja Żonkil Nadziei. Wolontariusze będą stać z żonkilami i zbierać ofiary na hospicjum w Koninie.

6. W przyszłą sobotę wyjazd do Niepokalanowa o godz. 5.00 sprzed kościoła. Koszt w zależności od liczby chętnych.

7. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Podziękowania: dziękujemy Pocztom Sztandarowym, Druhom Strażakom, Braci Górniczej, wszystkim Grupom modlitewnym, Służbie liturgicznej, Księżom, gościom, parafianom za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocnych oraz wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego.

9. Życzenia Księdza Biskupa i odezwa.

10. Dziękujemy za ofiarę od KŻR nr 1 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 21.04.2019 r.Niedziela Palmowa 2019

1.      Dziś wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11.30 poświęcenie palm i procesja do kościoła. Nie ma mszy św. o godz. 13.00.

2.      Do puszek po mszy św. można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

T R I D U U M    P A S C H A L N E :

Wielki Czwartek:
pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Rozpoczęcie liturgii o godz. 18.00.

Wielki Piątek:
pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 14.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową i Godzinę Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc. Do adoracji zapraszamy Górników, Strażaków, Grupy Modlitewne oraz wszystkich wiernych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych pokarmów.

Wielka Sobota:
Wigilia Paschalna – rozpoczęcie liturgii o godz. 20.00 i zakończenie procesją rezurekcyjną. Na procesję przychodzimy ze świecami. Prosimy o udział w czuwaniu i procesji: Górników, Strażaków, Odnowę w Duchu Świętym, Koła Żywej Róży, Ruch Światło Życie, Kościół Domowy, wszystkich parafian jak i przybyłych gości. O udział w procesji prosimy: Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 do 17.00, co pół godziny, a na wioskach w tych samych domach, co w latach ubiegłych w kolejności: Laski, Warenka, Chlebów I i II, Pęcherzew, Szadów Ks. Obrębizna.

Niedziela Wielkanocna :
msze św. jak w każdą niedzielę.

3.      Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę.

4.      W Wielki Poniedziałek od godz. 9.00 objazd chorych i starszy.

5.      W Wielki Wtorek o godz. 17.00 spotkanie z Górnikami i Strażakami w celu omówienia czuwania przy Grobie Pańskim.

6.      Do nabycia jest nowy numer tygodnika IDZIEMY.

7.      Dziękujemy za ofiary na polichromie od rodzin z O.W. 3 i Żwirki i Wigury 1 oraz za składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych w naszym kościele składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 14.04.2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu 2019

1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne - dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjum i dla dorosłych. Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Franciszkanin. Spowiedź dla gimnazjum i szkół podstawowych w czwartek, a dla dorosłych w czwartek i sobotę. Programy wywieszone są na drzwiach kościoła. W sobotę w dzień zakończenia rekolekcji składane ofiary będą przeznaczone na Zakon Ojców Franciszkanów, którzy kształcą nowe szeregi głosicieli słowa Bożego.

3. W czasie rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

4. W sobotę w czasie rekolekcji na mszę św. o godz. 11.00 prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych. Po mszy św. będzie udzielany sakrament chorych.

5. W czwartek prosimy, aby młodzież z kl. III Gim i VIII Podst. została w kościele po mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie obowiązkowe dla bierzmowanych. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd młodzieży na ŚDM do Włocławka. Osoby, które się zapisały proszone są o odbiór zgód w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 8.00 w sobotę sprzed kościoła. Zapisy do czwartku włącznie.

6. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą św. Szczególnie o godz. 11.30 wszyscy z palmami zbierzemy się przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Tam nastąpi poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja wokół kościoła. W Niedzielę Palmową nie będzie mszy św. o godz. 13.00.

7. Kto nie złożył ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej, a chciałby to uczynić, będzie miał taką możliwość w przyszłą niedzielę, gdzie będą zbierane po mszach św. dobrowolne ofiary do puszek.

8. Do nabycia jest kolejny numer tygodnika IDZIEMY, a w nim m.in. Zdrowie bez recepty ­- w sidłach reklamy artykuł o tym, że Polacy przodują w zażywaniu leków bez recepty, Egzorcyzmy bez mitów, Oddać cierpienie i wiele innych.

9. Objazd chorych będzie miał miejsce w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Dodatkowych chorych i starszych prosimy zapisywać w kancelarii parafialnej.

10. Od czwartku kancelaria parafialna z racji rekolekcji będzie nieczynna.

11. Słowo Biskupa Włocławskiego do diecezjan – do odczytania.

12. Dziękujemy za modlitwy i ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiarę od rodziny z ul. Kmicica i O.W.

Turek, dn.07.04.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu 2019
Laetare

1.     Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2.     W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3.     W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.00 i 7.30 natomiast dla dzieci od godz. 15.30 i msza św. o godz. 16.00. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.00. Kancelaria nieczynna.

4.     Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od 11 do 13 kwietnia. Spowiedź w czasie rekolekcji 11 i 13 kwietnia tj. w czwartek i sobotę. Szczegółowe programy ministranci rozdają po każdej mszy św. które zabieramy do naszych domów.

5.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Nie ma objazdu chorych i starszych, który będzie w Wielkim Tygodniu.

6.  Trwają zapisy na wyjazd młodzieży do Włocławka na Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się 13 kwietnia. Koszt 20 zł. W sposób szczególny zachęcamy młodzieży przygotowującą się do bierzmowania.

7.     Prosimy, aby młodzież, która w tym roku będzie przystępowała do bierzmowania została po Mszy św. w kościele.

8. Chór parafialny zaprasza osoby chętne do śpiewu. Próby w czwartki i piątki w salce parafialnej o godz. 16:45.

9.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.  Dziękujemy za ofiarę od K.Ż.R. Nr 3.

11.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
Turek, dn. 31.03.2019 r.
Strona 1 z 26
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452