26 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.  Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. wieczorna. Zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do szczerego i pobożnego uczestnictwa w tych nabożeństwach.2.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.3.  Mamy już komplet miejsc na diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy.4.  We wtorek po mszy św. wieczornej modlitwy w int. rodzin.5.  W czwartek o godz. 16.00 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII.6.  W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.7.  W sobotę o godz. 11.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.8.  Jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.9.  Dziękujemy za ofiary od K.Ż.R. nr.7, od rodz. z O.W.5. oraz, za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę na dalsze prace w naszej świątyni. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne – Bóg zapłać.Turek, dn. 25.09.2022 r.


25 Niedziela Zwykła 2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.     Wyjazd do Galewa w poniedziałek o godz. 16.30 sprzed kościoła.


2.     W przyszły wtorek 27 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżonków wraz z rodzinami, a szczególnie tych, którzy we wrześniu obchodzą rocznicę ślubu. Po Mszy św. będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin.


3.     Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 22 października. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.


4.     Od października w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować modlitwy wypominkowe za naszych bliskich zmarłych, bo jak czytamy w 2 Księdze Machabejskiej „Świętą i pobożną jest rzeczą modlić się za zmarłych”.


5.     Jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są kalendarze na nowy rok.


6.     Dziękujemy za ofiarę rodzinie z ul. Wyszyńskiego 2 oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 18.09.2022 r.
24 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie1.    Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są również kalendarze w cenie 5 zł.2.    Organizujemy wyjazd 22 października na Jasną Górę w ramach diecezjalnej pielgrzymki przed peregrynacją obrazu Matki Bożej. Będzie to uroczyste zaproszenie Matki Bożej do naszej diecezji i parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.3.    W piątek w naszej parafii o godz. 19.00 Eucharystia Młodych. Zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania.4.    W sobotę 17 września o godz. 13.00 Msza św. w Warence, natomiast 24 września o godz. 14.00 w Szadowie. Zapraszamy.5.    W poniedziałek 19 września odbędzie się w Galewie dzień skupienia dla KŻR. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej.6.    Dziękujemy za ofiarę rodzinie z Warenki.7.    Dziękujemy również za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 11.09.2022 r.

23 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie1.     Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 nowenna przed nawiedzeniem Matki Bożej w kopii jasnogórskiej ikony i jubileuszem 900-lecia naszej diecezji. Na godzinę 20.30 zapraszamy na różaniec i apel jasnogórski.2.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są również kalendarze katolickie w cenie 5 zł.3.     W czwartek będziemy obchodzić święto Narodzenia Matki Bożej, w polskiej tradycji Matki Bożej Siewnej. Po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.4.     W parafii NSPJ w Turku odbywają się dla całego dekanatu nauki przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 15.00. Rozpiska spotkań na tablicy ogłoszeń.5.     We wtorek o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI, a godz. 18.30 z klas VIII.6.     W sobotę w kaplicy Matki Bożej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja w ciszy.7.     Zachęcamy do zapisywania się do grupy kandydatów na ministrantów. Zapisy u księdza Łukasza.8.     Dziękujemy władzom gminy i miasta za ufundowanie ornatu z racji dożynek.9.     Dziękujemy za ofiary od rodz. z wiosek: Lasek, Żuk, Szadowa Ks. i Pań., Warenki, Chlebowa I i II, Obrębizny, Pęcherzewa, Korytkowa, OW 4, Wyszyńskiego 5 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 04.09.2022 r.


22 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie1.     Dziś na mszy św. o godz. 13.00 w Żukach Parafialno-Miejsko-Gminne święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory.2.     W czwartek przypada 83. rocznica wybuch II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.3.     W czwartek o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci szkół podstawowych, młodzież, wychowawców, nauczycieli i rodziców.4.     W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed mszą św. o godz. 7.00 i 7.30, po południu dla dzieci od godz. 15.30 i msza św. dla dzieci o godz. 16.00. Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.30.5.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00.6.     W sobotę od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.7.     W sobotę o godz. 17.00 grill dla ministrantów i kandydatów na zakończenie wakacji.8.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.9.     Dziękujemy za ofiary rodz. z Żuk, O.W.10 oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne – Bóg zapłać.Turek, dn. 28.08.2022 r.

Pielgrzymi już na Jasnej Górze!


1


13 sierpnia około godziny 14.30 grupa pątników z Turku i okolic dotarła szczęśliwie na Jasną Górę.

Na grupy z Turku, Konina i Włocławka czekał już ks. bp Krzysztof Wętkowski.

Na jasnogórskim wzgórzu nie mogło oczywiście zabrakną również naszego księdza Proboscza.

Zapraszamy do galerii. Tam znajdziecie więcej zdjęć.

20 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie


1.     Odezwa Księdza Biskupa – Katedra.2.     Dziś kazania głosi i zbiera dobrowolne ofiary na budowę kościoła w Białorusi ks. Józef Sierepiejko.3.     Wczoraj około godz. 14.30 weszła na Jasną Górę nasza piesza pielgrzymka. Pielgrzymów pieszych i duchowych weszło około 340.4.     Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o godz. 13.00. Po każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.5.     W niedzielę, 28 sierpnia, w Żukach na mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywać Parafialno - Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w tej modlitwie. Prosimy mieszkańców ze wszystkich wiosek, rolników z miasta oraz mieszkańców działek o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych.6.     W poniedziałek, 22 sierpnia, po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy po raz 16 pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z naszej parafii, a dziesiąty raz jako diecezjalna pielgrzymka rowerowa. Spotkanie dla pielgrzymów 15 sierpnia po mszy św. wieczornej.7.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Idziemy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.8.     Dziękujemy za ofiarę rodzinie z ul. Wyszyńskiego 6 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 14.08.2022 r.


Bp Krzysztof Wętkowski do pielgrzymów w Turku: Pielgrzymowanie jest czasem wsłuchiwania się w głos Boga.

21

            „Posłani w pokoju Chrystusa” – to tegoroczne hasło, które towarzyszy pątnikom diecezji włocławskiej pielgrzymującym do Częstochowy.

19

Tradycyjnie, 8 sierpnia, we wspomnienie św. Dominika, w parafii pw. św. Barbary w Turku odbyła się uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z Turku i Konina, którzy 13 sierpnia dotrą na Jasną Górę.

5

Mszy św. przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski, który również wygłosił okolicznościową homilię.

14

            W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że czas spędzony na pielgrzymkowym szlaku jest czasem wsłuchiwania się w głos Pana Boga. Słowa te były nawiązaniem do czytania z dnia z Księgi Ezechiela, kiedy to Pan przemówił do kapłana Ezechiela. W dalszej części kaznodzieja podkreślił rolę jaką w życiu każdego człowieka odgrywa wolność.

13

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy swojej wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował do Księdza Biskupa ks. Konrad Dreszler, kierownik pielgrzymki tureckiej prosząc jednocześnie od udzielenie pasterskiego błogosławieństwa na czas pielgrzymowania.

18

W tym roku z grupą zieloną z Turku na pątniczy szlak wyruszyło około 170 pielgrzymów.
Więcej zdjęć w galerii.

19 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie1.      Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczniemy nowennę przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski.2.      Jutro po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy 32. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii i okolic. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Wętkowski, biskup włocławski.3.      Natomiast pątnicy piesi jak i duchowi wejdą w sobotę na Jasną Górę ok. godz. 15.00.4.      Wyjazd pielgrzymów duchowych w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Na postoju w Białej będzie można nabyć pakiety pielgrzymkowe.5.      W piątek o godz. 20.00 modlitwa różańcowa przy kapliczce na OW.6.      W przyszła niedzielę kazania będzie głosił ks. Józef Sierpiejko z Białorusi, który buduje tam kościół.7.      W niedzielę, 28 sierpnia, w Żukach na mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywać Parafialno - Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Postarajmy się jak najliczniej wziąć udział w tej modlitwie. Prosimy mieszkańców ze wszystkich wiosek, rolników z miasta oraz mieszkańców działek o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych.8.      W poniedziałek, 22 sierpnia, po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy po raz 16 pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z naszej parafii, a dziesiąty raz jako diecezjalna pielgrzymka rowerowa. Spotkanie dla pielgrzymów rowerowych 15 sierpnia po mszy św. wieczornej.9.      Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika IDZIEMY. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.10. Dziękujemy za ofiarę rodzinie z ul. Wyszyńskiego 6 oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 07.08.2022 r.18 niedziela zwykła 2022


Ogłoszenia duszpasterskie1.     Dziś w kościele o godz. 17.00 spotkanie przed pielgrzymkowe.2.     W sobotę święto Przemienienia Pańskiego i odpust w Galewie. Msze święte w Galewie o godzinie 7.00, 9.00, 10.00, 11.30, 15.00 i 17.00. Pielgrzymka do Galewa wyruszy po mszy św. o godz. 7.00. Szczegóły na plakacie.3.     W sobotę przyjdzie do nas Piesza Pielgrzymka z Gdyni, natomiast w niedzielę z Konina.4.     W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 17.30.

5. W piątek o godz. 10.00 msza św. w intencji Policji, pracowników cywilinych i ich rodzin z racji Święta Policji.


6.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10.00 nowennę przed nawiedzeniem Matki Bożej w Jasnogórskiej ikonie i jubileuszem 900-lecia naszej diecezji.7.     W poniedziałek, 8 sierpnia, po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zgromadźmy się jak najliczniej, aby pożegnać pielgrzymów w ich drodze do Matki.8.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.9.     Dziękujemy za ofiary rodz. z ul. Smorawińskiego 6, ul. Wyszyńskiego 10 i KŻR nr 6 oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 31.07.2022 r.

Strona 1 z 44
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452