15 niedziela zwykła 2019

1.     Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna rano od godz. 7.30 do 8.00, a po południu od godz. 17.00 do 18.00.

2.     W kancelarii parafialnej przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy z naszej parafii 8 sierpnia. Koszt 100 zł., dla studentów 70 zł.

3.     W kancelarii parafialnej przyjmowane są również zapisy na pielgrzymkę rowerową.

4.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„, w którym znajdziemy m.in. zdjęcie i tekst z wizyty Księdza Biskupa w naszej parafii, który oglądał nowe drzwi, artykuły nt. tajemnicy spowiedzi, czym jest profanacja, o MB Ostrobramskiej i wiele innych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     Dziękujemy za ofiary z rodzinom z OW 1, ul. Wojciechowskiego  i Korytkowa oraz za te składane w kancelarii parafialnej,  w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 14.07.2019 r.

Ks. bp Wiesław Mering z wizytą w naszej parafii

Dnia 3 lipca br., ks. bp Wiesław Mering, udając się do Dobrej, zatrzymał się w parafii św. Barbary w Turku, aby zapoznać się z postępami prac przy parafialnej świątyni. Ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz parafii, zaprezentował Pasterzowi Diecezji m.in. nowe drzwi do kościoła oraz ukończoną w ostatnim czasie fasadę.

2
 
Spotkanie stało się także okazją do omówienia szczegółów zbliżających się obchodów stulecia istnienia Polskiej Policji, które zaplanowane zostały na dzień 26 lipca tego roku.

1


Tekst i foto: ks. Mateusz Szurgot
źródło: http://diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,biskup_wloclawski_nawiedzil_kosciol_sw_barbary_w_turku,878.html14 niedziela zwykła 2019

1.     W okresie wakacji nie ma mszy św. o godz. 7.30.

2.     Przyjmowane są w kancelarii parafialnej zapisy na pieszą pielgrzymkę z Turku na Jasną Górę. Wyjście 8 sierpnia. Koszt 100zł., a dla studentów 70 zł.
3.     W kancelarii parafialnej przyjmowane są także zapisy na pielgrzymkę rowerową.

4.     Bardzo prosimy o potwierdzanie rezerwacji mszy św. dwa tygodnie przed datą rezerwacji. Brak potwierdzenia będzie oznaczać rezygnację z zarezerwowanego terminu.

5.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6.     Kancelaria parafialna czynna rano od godz.7.30 do 8.00, a po południu od godz. 17.00 do 18.00.

7.  Dziś są zbierane podpisy odnośnie inicjatywy STOP PEDOFILII. Potrzebny jest numer PESEL.

8.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 07.07.2019 r.

13 niedziela zwykła 2019


1.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika IDZIEMY. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2.     W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.00 i popołudniu od godz. 17.30.

3.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Z racji wakacji nie ma objazdu chorych i starszych.

4.     W czasie wakacji nie ma mszy św. o godz. 7.30.

5.     Dnia 8 sierpnia już po raz 29 z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Ks. Konrad prosi osoby, które chciałby się zaangażować w służbach pielgrzymkowych o zgłaszanie się do niego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

6.     W miesiącach wakacyjnych tj. lipiec i sierpień kancelaria parafialna czynna od godz. 7.30 do 8.00, a po południu od godz. 17.00 do 18.00.

7.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę oraz od K.Ż.R. nr. 1. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 30.06.2019 r.

12 niedziela zwykła 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Tradycyjnie w ostatni wtorek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą w intencji rodzin. To zaproszenie kierujemy szczególnie do tych małżeństw, które w miesiącu czerwcu obchodzili swoją rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

2.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i ziół.

3.     W piątek uroczystość N.S.P.J i odpust w parafii macierzystej. Suma odpustowa o godz. 18.00.

4.     W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia modlimy się za następcę św. Piotra - Papieża Franciszka. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.

5.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6.     Przypominamy w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień NIE MA MSZY ŚW. O GODZ 7.30. KANCELARIA CZYNNA W DNI POWSZEDNIE OD 7.30 – 8.00, A POPOŁUDNIU OD 17.00 - 18.00.

7.     8 sierpnia już po raz 29 z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, a 22 sierpnia Pielgrzymka Rowerowa. Zapisy będą przyjmowane od lipca w kancelarii parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w pielgrzymkach.

8.     Zgodnie z dekretem ks. bp. Wiesława Meringa ks. Waldemar przeszedł do parafii w Połajewie jako proboszcz. Dziękujemy ks. Waldemarowi za posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej parafii. Natomiast do naszej wspólnoty parafialnej przychodzi ks. Piotr Kowalski, któremu również życzymy Bożego błogosławieństwa.

9.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Dziękujemy za ofiary rodzinom z ul. Hubala i Wyszyńskiego. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 23.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019

  1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

  1. W tym tygodniu, w czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - w polskiej tradycji uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 oraz msza św. wieczorna ze względu na procesję o godz. 19.00. Nie ma mszy św. o godz. 13.00. Po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna. Trasa procesji jak w latach poprzednich tj.: przez parking do ul. Osiedlowej wzdłuż bloków Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego.

  1. Ołtarze:
                                       I - O.W. 10                        
                     II – przy kapliczce M.B. Fatimskiej
                  III – blok P.O.W. 6
                      IV– Kard. Wyszyńskiego 2

  1. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy. Brzozy będą przywiezione w środę popołudniu. Prosimy o udział w procesji Bożego Ciała asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków, Braci Górników, dzieci pierwszokomunijne oraz grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na procesji.

  1. Dziś do puszek są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała.

  1. Do nabycia jest kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  1. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy z naszej parafii do parafii N.S.P.J. Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcamy grupy modlitewne i całe rodziny do włączenia się w marszu. Przed kościołem rozdawane będą balony i flagi. Zakończenie piknikiem z ogniskiem i lodami w ogrodach NSPJ.

  1. W minionym tygodniu zostały zamontowane boczne drzwi, a od poniedziałku rozpoczną się prace przy wykonywaniu polichromii zewnętrznej wokół witraża św. Barbary oraz będą montowane drzwi główne.

  1. W środę przypada 50 rocznica święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego. Natomiast w piątek dzień imienin ks. bp. Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księżach biskupach naszej diecezji.

  1. Dziękujemy za ofiarę od rodz. O.W. 9 i ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

           Turek, dn. 16.06.2019 r.

Zesłanie Ducha Świętego 2019

1.     Dziś przeżywamy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego – w polskiej tradycji Zielone Świątki.

2.     Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Święto Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy zawodowej pamiętajmy o udziale w mszy św.

3.     W dniu wczorajszym ks. Waldemar Kowal odszedł z naszej parafii i zgodnie z dekretem ks. bp. Ordynariusza został proboszczem w parafii Połajewo dekanatu Piotrkowskiego. Dziękujemy Ks. Waldemarowi za pracę w naszej parafii i życzymy mu Bożego Błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej na nowej parafii.

4.     W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

5.     Za tydzień w niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00, po Mszy przemarsz do parafii NSPJ i tam w ogrodzie odbędzie się ognisko i piknik z zabawami. Zachęcamy do udziału całe rodziny, małżeństwa i wspólnoty parafialne. Podczas marszu schola pielgrzymkowa będzie śpiewać pieśni oraz będą odczytywane fragmenty z przemówień św. Jana Pawła II. Niech nie będzie nam obojętne dobro naszych rodzin.

6.     Organizowana jest pielgrzymka dla mężczyzna na Ogólnopolskie Spotkanie Mężczyzn na Jasnej Górze w dn. 22 czerwca. Zapisy w kancelarii. Koszt 50 zł. Zapisy do 17 czerwca.

7.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8.     W przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

9.     Dziękujemy za ofiarę w ul. POW 2 oraz za te składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 09.05.2019 r.

7 niedziela Wielkanocna 2019
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są po mszy św. wieczornej.

2.    Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY„, który poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II i jego pielgrzymce do Polski. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

3.    Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania przez dzieci w Uroczystość Bożego Ciała.

4.    Dziękujemy za ofiary na dalsze prace w naszym kościele rodz. z par. NSPJ, Smorawińskiego 3 i mieszkańcom Chlebowa.

5.    Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 02.06.2019 r.

I MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

W TURKU


16 czerwca br. Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczniemy MARSZ DLA ŻYCIA RODZINY, który przejdzie ulicami Turku do parafii NSPJ!

Jeżeli ważna dla ciebie jest rodzina i życie ludzkie to zapraszamy!

Więcej szczegółów wkrótce i na plakacie poniżej

do akceptacji 201

VI Niedziela Wielkanocna 2019

1.     W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe w czasie, których modlimy się o dobre urodzaje, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Po mszy św. wieczornej procesja do Krzyża misyjnego. Zapraszamy do udziału w procesji asystę.

2.    Dziś Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Mamach ty żyjących jak i tych, które już odeszły do wieczności.

3.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4.     W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

5.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Od godz.9.00 objazd chorych i starszych.

6.     W sobotę po mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.     Za tydzień, w sobotę, wyjazd na Lednicę o godz. 7.00. Zgody na wyjazd są do odebrania w kancelarii. Są jeszcze wolne miejsca.

8.     Również za tydzień w sobotę pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00. Są wolne miejsca.

9.     W piątek w par. MB Fatimskiej o godz. 19.00 Msza św. uwielbienia.

10.     W przyszłą niedzielę Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.

11.   Prosimy o zbieranie i przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania przez dzieci w Boże Ciało.

12.   Dziękujemy za ofiary z ul. Smorawińskiego i Kopernika oraz za modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni.

13.   Jutro mija 30 lat od odprawienia pierwszej mszy św. na tym terenie i utworzenie Ośrodka Duszpasterskiego pod wezwaniem św. Barbary. Dziękujmy Panu Bogu za wszystkie łaski jakie zsyłał przez te wszystkie lata na każdego z nas.        Turek, dn. 26.05.2019 r.
Strona 1 z 27
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452