• sobota, 14 sierpień 2021 07:35

31. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę


Wyruszyła 31. Pielgrzymka Turecka na Jasną Górę
           
„Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” – to hasło, które towarzyszy tegorocznym pątnikom diecezji włocławskiej pielgrzymującym do Częstochowy.

10
Tradycyjnie, 8 sierpnia, w parafii pw. św. Barbary w Turku miała miejsce uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z Turku i Konina, którzy 13 sierpnia dotrą na Jasną Górę. Tegorocznej Mszy św. przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz, a koncelebrowali księża pątnicy z Konina, Turku, Tuliszkowa i Uniejowa. Ksiądz Frankowski wygłosił również okolicznościową homilię.

8

            Homilista w swoim rozważaniu podjął temat Komunii św. w życiu człowieka wierzącego. Ksiądz Proboszcz pytał się zgromadzonych czy czują głód karmienia się Chrystusem? Czy odczuwają pragnienie spotkania się z Chrystusem na Mszy św.?

2

Ksiądz Frankowski wskazał także, że pielgrzymowanie jest znakiem wiary w Chrystusa, a także świadectwem jedności i miłości, o której pisał w liście do Efezjan św. Paweł.

4

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy swojej wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował ks. Konrad Dreszler, kierownik Pieszej Pielgrzymki Tureckiej prosząc jednocześnie o przywołanie Trójjedynego Boga, aby błogosławił pielgrzymom na pątniczym szlaku.

11

            W tym roku mimo trwającej pandemii w grupie tureckiej idzie ponad 150 pielgrzymów. W latach poprzednich liczba pątników liczyła około 180 osób.

13
Czytany 431 razy
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452