Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2018

1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. W tym tygodniu z czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w polskiej tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o, 16.oo i msza św. wieczorna ze względu na Procesję o godz. 19.oo, nie ma mszy św. o godz. 13.oo. Po mszy św. o godz. 16.oo wyruszy tradycyjna procesja Eucharystyczna. Trasa procesji jak lat poprzednich tj.: przez parking do ul. osiedlowej wzdłuż bl. Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego 3.

Ołtarze:
I – O.W. 10
II- przy kapliczce M.B. Fatimskiej
III- blok P.O.W. 6
IV- Kard. Wyszyńskiego 2

4. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy, brzozy będą przywiezione w środę popołudniu, prosimy o udział w procesji Bożego Ciała asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków, Braci Górników, dzieci pierwszokomunijne oraz Grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami Eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na Procesji Bożego Ciała.

5. Dziś do puszek są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała.

6. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY„ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.oo i 7.3o, po południu dla dzieci od godz. 15.3o i msza św. O godz. 16.oo a dla dorosłych spowiedź od godz. 17.3o.

8. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. po mszy św. wieczornej.

9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca po mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.oo, a od godz. 9.oo objazd chorych i starszych.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 27.05.2018 r.
Czytany 3256 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 maj 2018 15:17