5 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W poniedziałek 8 lutego na Msze świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum z terenu naszej parafii przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

2. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Na każdej mszy św. na znak pokuty będzie posypanie głów popiołem.

3. W czwartek 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorych. Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy chorych i starszych. W czasie tej Eucharystii będzie udzielony Sakrament Chorych.

4. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W sobotę 13 lutego będą brane miary na stroje komunijne od dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Od godz. 9.00 w salce pod kościołem, co pół godziny klasy: A, B, C, D, Chlebów, Żuki.

6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7. Od I Niedzieli Wielkiego Postu po Mszy św. o 16.00 rozpocznie się cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

8. W niedzielę  o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy na to pasyjne nabożeństwo.

9. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Dziękujemy rodzinom za życzliwe przyjmowanie nas w domach i ofiary składane w czasie kolędy, które w całości są przeznaczone na wykonywanie polichromii w naszym kościele.

10. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Przewodnik Katolicki zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Od 30 kwietnia do 8 maja jest organizowana pielgrzymka do Włoch i Watykanu z audiencją środową na Placu św. Piotra. Szczegółowy program pielgrzymki jest na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

12. Wspólnota Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie wraz z Ks. Kustoszem Jackiem Budą serdecznie zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci św. Walentego 14 lutego 2016 roku. Suma Odpustowa o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie ks. kan. Marcin Filas - dyr. ekonom. WSD we Włocławku, a homilię wygłosi ks. Leon Praczyk COr ze Świętej Góry w Gostyniu.

12. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z : Os.Wyzwolenia 10, P.O.W. 7, Obrębizny i Koła Żywego Różańca nr 2.

13. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy polichromii w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 07.02.2016r.
Czytany 6116 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 luty 2016 10:20