28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Z tej racji jest organizowana przez: Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ogólnopolska zbiórka publiczna na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Zbiórka ta jest również przeprowadzana na terenie naszej parafii. Osoby kwestujące posiadają odpowiednie znaczki i identyfikatory. Za życzliwe wsparcie tej akcji składamy serdecznie Bóg Zapłać.

2. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 modlimy się za Nauczycieli i Wychowawców z racji dnia Edukacji Narodowej przypadającego w środę.

3. W piątek przypada 37 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dziś św. Jana Pawła II.

4. W kancelarii parafialnej są przyjmowane modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli z naszych szeregów do wieczności i oczekują naszej modlitwy.

5. W tym roku jednorazowe wypominki na cmentarzu będą na zmianę przeplatane modlitwą Maryjną – i będą odmawiane wszystkie z kaplicy cmentarza komunalnego. Rozpoczniemy je o godz. 11.00 .      O godz. 12.00 będzie Msza św. w kaplicy, a po niej wyruszy procesja na wszystkie cmentarze, ale już bez wypominek. Zatrzymamy się przy grobie kapłanów, przy krzyżach i zgodnie z rytuałem będziemy święcić groby polecając zmarłych tam spoczywających.

6. Na cmentarzu komunalnym w Słodkowie będą czytane wypominki za naszych parafian tam spoczywających.

7. Dziękujemy za ofiary na polichromię w naszym kościele od rodziny z Kard. Wyszyńskiego 5, Żwirki i Wigury 7, Smorawińskiego 1, Powstańców Warszawy.

8. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Przewodnika Katolickiego zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Jest wystawa obrazków malowanych przez dzieci pt. Jan Paweł II Papież rodziny.

10. W przyszłą niedzielę niedziela misyjna, modlimy się za misjonarki i misjonarzy, ofiary składane na tace są przeznaczone na misje.

11. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 11. X 2015r.
Czytany 5974 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 październik 2015 09:48