• poniedziałek, 06 luty 2017 21:21

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018

25 stycznia 2017 roku w liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła w parafii św. Barbary w Turku zakończyły się obchody tegorocznego Tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej diecezji, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas (por. 2 Kor 5,14–20)”. Uroczystej celebracji Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył Pasterz Kościoła Włocławskiego Jego Ekscelencja Ks. Biskup Wiesław-Alojzy Mering. Wspólnie z Ks. Biskupem Ordynariuszem o jedność wszystkich chrześcijan modlili się: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Gębicki – biskup pomocniczy, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Senior Bronisław Dembowski, Ks. Prałat Grzegorz Karolak – diecezjalny Referent do spraw ekumenizmu, Ks. Prałat Marek Sobociński – dyrektor Caritas we Włocławku, Ks. Prałat Marek Kasik – dziekan Dekanatu Tureckiego, Księża Proboszczowie i wikariusze z terenu dekanatu wraz z gospodarzem miejsca, proboszczem parafii św. Barbary w Turku – Ks. Kan. Mirosławem Frankowskim. Okolicznościowe Słowo Boże w czasie Mszy św. wygłosił przedstawiciel kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Ks. Waldemar Wunsz. Dziękujemy Panu Bogu za ten szczególny czas wspólnych modlitw i spotkań, który pokazuje, że miłość Chrystusa nieustannie nas przynagla i mimo różnic doktrynalnych i historycznych pojednanie jest bliższe,  a słowa Chrystusa, „abyśmy byli jedno” urzeczywistniają się w konkretny sposób.

Ekumenizm2017

Ekumenizm 2017 B