• środa, 18 maj 2016 09:10

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej - Eucharystia Młodych

Do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pozostało już niespełna dwa miesiące. We wszystkich parafiach naszej diecezji trwają gorączkowe przygotowania zarówno do tzw. Dni w Diecezji jak i centralnych uroczystości w Krakowie. Młodzież naszej parafii, która wyruszy na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, a także na Dni w Diecezji do Włocławka i do Lichenia przygotowuje sie do tego wydarzenia już od chwili ogłoszenia kolejnych Światowych Dni Mlodzieży. Choć zewsząd próbują nas zastraszyć, to młodzież pragnie wziąć udział w tym wyjątkowym spotkaniu wiary młodzieży całego świata. To przygotowanie ma w naszym dekanacie nie tylko wymiar organizacyjny, ale przede wszystkim duchowy. Dlatego w piątek 20 maja 2016 r. uczestniczyliśmy w comiesięcznym spotkaniu młodzieży, tym razem w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie. O godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Dawid Witkowski, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła z Zagórowa (Archidiecezja gnieźnieńskiej). Wspólnie z nim koncelebrowali duszpasterze z parafii św. Barbary, MB Fatimskiej i Russocic. Poprzez wspólne uwielbienie dziękowaliśmy Bogu za łaskę wiary i chrztu świętego, tym samym prosząc o błogosławione owoce tych zbliżających się wielkich wydarzeń. Po Mszy świętej młodzież spędziła miło czas przy wspolnym ognisku, omawiając szczegóły organizacyjne ŚDM, a następnie uczestniczyła we wspólnym uwielbieniu, które poprowadził Ks. Damian wraz  zespołem z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie. Na zakończenie Mszy św. słowa podziękowania skierował Dekanalny Duszpasterz młodzieży Ks. Dawid Drapała, zachęcając wszystkich młodych do włączenia się w Światowe Dni Młodzieży zarówno w Diecezji jak i w Krakowie, i zaprosił młodzież na kolejne spotkanie za miesiąc. Dziękujemy Księdzu Kustoszowi Jackowi Budzie za okazane serce, gościnność i wspolnotę modlitwy, aby w tym szczególnym miejscu naszej diecezji, Chrystus przemienial nasze smutki i niepokoje, w pocieszenie i radość, które przyniosą Światowe Dni Mlodzieży.
Czytany 3918 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 maj 2016 20:24