• niedziela, 06 marzec 2016 00:00

POLICHROMIA

Drodzy Parafianie !
W galerii zamieszczamy dziś aktualne zdjęcia naszego kościoła. W zeszłym roku zakończył się pierwszy etap prac przy wykonywaniu polichromii w naszej świątyni. Prezbiterium i wszystkie łuki zostały pokryte polichromią, a na kolumnach wykonano tzw. marmuryzację. Trwa już drugi etap prac polegający na wypełnieniu przestrzeni pomiędzy łukami, na których zostaną umieszczone sceny przedstawiające tajemnice różańca świętego. Do końca stycznia zostały wykonane trzy pierwsze tajemnice radosne: Zwiastowanie, Nawiedzenie św. Elżbiety i Boże Narodzenie. Po Wielkanocy rozpoczną się prace przy wykonywaniu czwartej i piątej tajemnicy radosnej. Do świąt również  pracownia prof. Domasiewicza z Gdańska, wykonująca polichromię w naszym kościele, przedstawi projekty kolejnych tajemnic, tym razem Chwalebnych, które będą wykonane po przeciwnej stronie tajemnic różańcowych, jak dobrze pójdzie to na jesień.
Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którym dobro i piękno naszej świątyni leży głęboko na sercu. Bóg zapłać. Zachęcamy do obejrzenia tych kilku ostatnio wykonanych zdjęć naszego kościoła
Czytany 2046 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 marzec 2016 10:50