• piątek, 29 styczeń 2016 00:00

Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Dnia 25 stycznia w parafii św. Barbary w Turku o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza święta na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan z udziałem przedstawicieli innych Kościołów chrześcijańskich. Mszy świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Stanisław Gębicki, a homilię wygłosił Ks. Waldemar Wunsz – pastor kościoła Ewangelicko-Augsburskiego z Konina. Mszę świętą koncelebrowali wraz Księdzem Biskupem Stanisławem: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Bronisław Dembowski – Biskup Senior, Ks. Prałat Artur Niemira – Kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku, Ks. Prałat Grzegorz Karolak – Diecezjalny Referent do spraw Ekumenizmu w Diecezji Włocławskiej, Dziekan Dekanatu Tureckiego – Ks. Prałat Marek Kasik, Księża z dekanatu wraz z gospodarzem miejsca Ks. Kanonikiem Mirosławem Frankowskim – Proboszczem parafii św. Barbary. We wspólnej modlitwie wzięły udział dzieci z klas V i VI Szkół Podstawowych, młodzież z klas gimnazjalnych, młodzież ze szkół średnich i studenci, grupy modlitewne: Odnowa w Duchu Świętym, Koła Żywej Róży, Wspólnota Kościoła Domowego, kandydaci na Rycerzy Kolumba wraz z rodzinami oraz parafianie. Po Komunii świętej Ks. Kanclerz Artur Niemira diecezjalny Koordynator odpowiedzialny za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży skierował słowo zachęty do młodzieży, zapraszając, by jak najliczniej włączyli się w przeżycie tego szczególnego wydarzenia zarówno w diecezji jak i w Krakowie. Zebrane podczas Mszy św. ofiary zostały przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na zakończenie przedstawiciele parafii złożyli Ks. Biskupowi kwiaty jako podziękowanie i wyraz wdzięczności za 16 lat posługi biskupiej w naszej diecezji oraz prosili o umocnienie Bożym błogosławieństwem na codzienny trud troski o jedność wszystkich chrześcijan.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej foto-galerii.
Czytany 3898 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 styczeń 2016 13:14