• sobota, 06 czerwiec 2015 00:00

Ks. Arcybiskup Henryk Muszyński z wizytą w naszej parafii

W niedzielę 7 czerwca 2015 roku obchodzono w całej Polsce Święto Dziękczynienia. Niewątpliwie w to wspólne dziękczynienie wpisuje się, za aprobatą naszego Ks. Biskupa Wiesława-Alojzego Meringa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej, wizyta Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Prymasa seniora z Gniezna w naszej parafii. To dzięki Jego decyzji zostal powołany ośrodek duszpasterski, w którym tworzyła się obecna parafia św. Barbary w Turku. To On odprawił tutaj przed ponad 25 laty pierwszą Mszę św. a swoją decyzją, jako ówczesnego Ordynariusza, do tworzenia nowej parafii powołał Ks. Kanonika Mirosława Frankowskiego. W to piękne dziękczynienie wpisaliśmy również fakt 30 rocznicy sakry biskupiej naszego dostojnego Gościa i jubileusz 35 lecia kapłaństwa naszego Ks. Proboszcza. Dzięki staraniom i poświęceniu Ks. Kanonika budowała się nie tylko parafialna wspólnota ale nowy kościół, w którym właśnie zakończono pierwszy etap prac przy wykonywaniu polichromii.
Uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył i homilie wygłosił J.E. Ks. Arcybiskup Henryk Muszyński, a wraz z nim koncelebrowali Ks. Proboszcz Kan. Mirosław Frankowski, Ks. Prał. Marek Kasik - Dziekan dekanatu tureckiego, Ks. Kan. Stanisław Nasiński - wicedziekan, ks. Jan Karczmarczyk. Na zakończenie uroczystej liturgii przedstawiciele parafii wyrazili wdzięczność Ks. Arcybiskupowi ofiarując kosz 30 róż a Ks. Proboszczowi naszemu Jubilatowi, najserdeczniejsze życzenia złożyli przedstawiciele parafian, wspólnot parafianych, chóru parafialnego, Klubu Honorowych Dawców Krwi i Księża Wikariusze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości w naszej galerii.
Czytany 7020 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 czerwiec 2015 17:30