• sobota, 23 maj 2015 00:00

Uroczystość I Komunii św. w parafii św. Barbary w Turku

I Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci z naszej parafii przygotowywały się przez cały rok pod okiem Katechetów i Księdza Dawida Drapały wikariusza parafii św. Barbary.
Uroczystość I Komunii św. odbyła się w dwóch grupach:
I Grupa  - Laski, Żuki i klasa D SP nr 5 w dniu 10 maja 2015 roku
II Grupa – SP nr 5 klasy A, B, C w dniu 17 maja 2015 roku.
Uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii św. poprzedziła pierwsza spowiedź w sobotę przed  uroczystością. Mszy św. o godz. 10.00 zarówno w pierwszej jak i drugiej grupie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. kan. Mirosław Frankowski – proboszcz parafii św. Barbary. Wielu przybyłych na uroczystości gości, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swe życie. Dziękujemy Ks. Kanonikowi, Ks. Dawidowi i Katechetom za przygotowanie, a Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz za dar ołtarza na dalsze prace przy wykonywaniu polichromii naszym kościele. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu uroczystości w naszej galerii.
Czytany 6956 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 maj 2015 09:50