• sobota, 28 marzec 2015 00:00

Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę 22 marca po Mszy św. o godzinie 10.00 grupa 50 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku przedstawiła w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej. Inscenizację ostatnich chwil życia Jezusa wyreżyserowały Michalina Koral, uczennica klasy 3f oraz Agnieszka Łapka, nauczyciel religii w I LO. Starannie wykonane stroje, rekwizyty, znacząca symbolika i przede wszystkim profesjonalna gra aktorska spowodowały, że spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem oraz z pozytywnymi opiniami widzów. Męka Pańska w interpretacji młodzieży była okazją do ponownego rozważenia istoty cierpienia i śmierci Jezusa oraz Miłości Boga do człowieka, która została wyrażona w ofierze Krzyża. Misterium Męki Pańskiej wprowadziło nas w refleksyjny nastrój sprzyjający właściwemu przeżyciu zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i skłoniło do pełnego nadziei oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Serdecznie dziękujemy.

Podziękowania dla p. Dariusza za profesjonalne przedstawienie misterium na naszym multimedialnym ekranie.
Czytany 8383 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2015 12:36