• sobota, 28 marzec 2015 00:00

Dzień Imienin Ks. Proboszcza

Dnia 1 marca na Mszy św. o godz. 8.00 wspólnie świętowaliśmy w naszej parafii imieniny Ks. Proboszcza kanonika Mirosława Frankowskiego. W tym szczególnym dniu Ksiądz Proboszcz przyjmował z rąk parafian, ministrantów i grup modlitewnych wraz z darem modlitwy szczere i serdeczne życzenia.
Warto dodać, że według Słownika etymologiczno-motywacyjnego staropolskich nazw osobowych autorstwa A. Cieślikowej, J. Szymowej i K. Rymuta słowiańskie imię męskie Mirosław, złożone z członów Miro- ("pokój, bezpieczeństwo, przyjaźń") oraz -sław ("sława") mogło łącznie oznaczać "ten, który sławi pokój" albo "ten, który zdobywa sławę poprzez zaprowadzenie porządku, pokoju”. Wszyscy, którzy mieli okazję poznać Księdza Proboszcza mogą potwierdzić zasadność tej interpretacji.
Księża wikariusze, osoby zaangażowane w życie parafii i wierni składają Księdzu Proboszczowi Mirosławowi życzenia nieustannego doświadczania Miłości, światła Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi, opieki Matki Bożej w trudnych chwilach, twórczych planów i odwagi w ich realizacji. Niech Chrystus Pan obdarzy Księdza zdrowiem, napełni życie radością i otoczy przyjaznymi i chętnymi do pomocy ludźmi. Szczęść Boże.

DSCN4227  DSCN4232  DSCN4230     DSCN4233
Czytany 10913 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 marzec 2015 12:20