• niedziela, 14 grudzień 2014 00:00

Uroczystości odpustowe ku czci św. Barbary

Jak co roku dnia 4 grudnia nasza parafia przeżywała uroczystości odpustowe związane z patronką naszej parafii św. Barbarą. Tej szczególnej dla nas wszystkich uroczystości odpustowej przewodniczył Pasterz Diecezji Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław-Alojzy Mering, który sprawował Eucharystię i wygłosił do nas Słowo Boże. Nie zabrakło Pocztów Sztandarowych, Orkiestry Górniczej, Władz Samorządowych i Braci górniczej wraz ze swymi rodzinami.  Górnicy jak zawsze ochoczo włączyli sie w liturgię. Czytali Słowo Boże, psalm, przygotowali procesje z darami. Na zakończenie Eucharystii wyrazili wdzięcznośc Ks. Biskupowi składając na Jego ręce kwiaty, zaś przedstawiciele parafii ofiarowali Pasterzowi Kwiaty i Biblię  Jubileuszową zilustrowaną miniaturami z Biblii gnieźnieńskiej z roku 1414.
Dziękujemy górnikom KWB Adamów za ufundowanie czterech lichtarzy na boczne ołtarze do naszego kościoła.
Czytany 8145 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 grudzień 2014 21:45