• sobota, 13 grudzień 2014 00:00

Dekanalne Spotkanie Kół Żywego Różańca

Dnia 29 listopada 2014 roku w naszej parafii odbyło się Dekanalne Spotkanie Kół Żywego Różańca. To już drugie takie spotkanie zorganizowane przez naszą parafię. Wzięło w nim udział blisko 80 uczestników z różnych parafii tureckiego dekanatu. Wspólnotę modlitwy rozpoczął uroczystym powitaniem, gospodarz parafii Ks. Kanonik Mirosław Frankowski. Następnie uczestnicy wysłuchali konferencji na temat modlitwy różańcowej, Kustosza sanktuarium Przemienienia Pańskiego ks. mgr Jacka Budy, proboszcza parafii Galew. Nie mogło zabraknąć również wspólnej modlitwy różańcowej, którą wraz z rozważaniami przygotowały i prowadziły panie z naszych parafialnych Kół Różańcowych. Był też czas na adoracje w ciszy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Uwieńczeniem naszego przed adwentowego spotkania była uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej parafialny opiekun Kół Różańcowych ks. Dariusz Ziemniak, wikariusz parafii św. Barbary. Wspólnie z nim koncelebrowali: ks. Kustosz Jacek Buda, który wygłosił homilię i ks. Marek Zieliński, wikariusz parafii MB Fatimskiej w Obrzębinie.
Po zakończonej Mszy św. wszyscy udaliśmy się do salki pod kościołem, gdzie podjęliśmy naszych gości herbatą, kawą i pysznym ciastem.
Dziękujemy Ks. Proboszczowi i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizacje całego spotkania. Dziękujemy za czynny udział w liturgii, procesje z darami i dar ołtarza przeznaczony na dalsze prace związane z wykonywaniem polichromii w naszym kościele. Zapraszamy za rok.
Czytany 8624 razy Ostatnio zmieniany sobota, 20 grudzień 2014 22:43