• piątek, 22 sierpień 2014 00:00

II Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

II Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę foto: Klaudia Wodzińska i Paulina Figurska
Dziś 22 sierpnia 2014 roku o godz. 10.00 wyruszyła z Parafii św. Barbary w Turku na szlak pielgrzymi 2 Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Dawid Drapała, wikariusz parafii św. Barbary w Turku. Wszystkich uczestników, których łączy miłość do Matki Bożej i pasja pielgrzymowania rowerami są 42 osoby. Diecezjalną pielgrzymkę tworzą 3 grupy: z Włocławka, która dotarła rowerami do Turku 21 sierpnia, z Turku i Zduńskiej Woli, która dołączy 23 sierpnia. Pielgrzymi rowerowi mają do pokonania łącznie 360 km, najdłuższy etap wynosi 109 km. Warto dodać, iż szlak przemierzą nie tylko pielgrzymi w sile wieku: najstarszy pielgrzym ma 74 lata, a najmłodszymi uczestnikami są: 6-letnia Tosia, 8-letni Kubuś i 10-letnia Julka. Nad duchową stroną pielgrzymki czuwa trzech duszpasterzy: ksiądz Mateusz Kuliński z Włocławka, ksiądz Paweł Koralewski ze Zduńskiej Woli oraz kierownik ksiądz Dawida Drapała z Parafii św. Barbary w Turku. Opiekę medyczna nad pielgrzymami objęła p. Aleksandra Zwolennik, a o pomoc techniczną i transport bagaży zatroszczył się p. Krzysztof Muszyński.
Rozpoczęcie pielgrzymki poprzedziła wspólna modlitwa w kościele św. Barbary, którą poprowadził, gospodarz miejsca, Ks. Kanonik Mirosław Frankowski, Proboszcz parafii św. Barbary udzielając wszystkim na trud pielgrzymowania Bożego błogosławieństwa.

Dziękujemy grupie medialnej Klaudii Wodzińskiej i Paulinie Figurskiej za foto-relacje.
ZAPRASZAMY DO GALERII
Czytany 8896 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 sierpień 2014 21:49