• sobota, 05 lipiec 2014 00:00

Uroczystość 25-lecia Parafii św. Barbary i wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II Paulina Figurska, Klaudia Wodzińska
W piątek 4 lipca 2014 roku przeżywaliśmy w naszym kościele szczególne uroczystości: jubileusz 25-lecia powstania naszej parafii i wprowadzenia relikwii Krwi św. Jana Pawła II, które dzięki staraniom Ks. Proboszcza Kanonika Mirosława Frankowskiego, otrzymaliśmy od Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystej liturgii przy udziale wielkiej rzeszy naszych parafian i mieszkańców miasta przewodniczył Pasterz Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp Wiesław Mering.
Serdecznie dziękujemy Pocztom Sztandarowym, Braciom Górnikom, Druhom Strażakom, Władzom Miasta, Tureckiej Grupie Motocyklowej, Wspólnotom działającym przy Parafii, Chórowi Parafialnemu, Młodzieży, Ministrantom, wszystkim Parafianom i mieszkańcom Turku, za udział w tej uroczystości.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
Foto: Paulina Figurska, Klaudia Wodzińska
Czytany 8363 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 lipiec 2014 23:17