Pielgrzymka do Lourdes w 160 – Lecie Objawień Maryjnych – 4 dni
Komfortowo – hotel 4*

 


TERMIN:   09 – 12.10.2018

CENA:         2290 PLN

  1   DZIEŃ

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 4:30. Opcjonalnie możliwe przeloty z Katowic i Wrocławia – szczegóły w biurze. Wylot do Tuluzy przez Paryż w godzinach porannych. Po przylocie do Tuluzy o godz. 11:05 przejazd do Sanktuarium w LOURDES na obiad. Nawiedzenie Groty Massabielskiej. Kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes.

  2   DZIEŃ

Msza św. Po śniadaniu nawiedzenie Groty Massabielskiej, Droga Krzyżowa, spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty Soubirous. Obiad. Po południu czas wolny. Procesja Eucharystyczna. Obiado-kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg w centrum Lourdes.

  3   DZIEŃ

Msza św. Po śniadaniu Droga Krzyżowa, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa i kościół podziemny Piusa X. Obiad. Po południu wjazd na szczyt Pic du Jer z pięknym widokiem na Lourdes, Tarbes, Pau i dolinę Argeles-Gazost. Procesja Eucharystyczna. Obiado-kolacja. Procesja różańcowa ze świecami. Nocleg  w centrum Lourdes.

  4   DZIEŃ

Śniadanie (pakowane). Wykwaterowanie z hotelu, transfer poranny na lotnisko w Tuluzie. Przelot do Warszawy przez Paryż. Powrót do Warszawy (ewentualnie do Katowic/Wrocławia) w godzinach popołudniowych.

 

 

Zniżka dla Stałych Klientów (po raz czwarty z BP-T „CARITAS”) – 85 PLN

 

 

CENA  OBEJMUJE:

 

·         przelot na trasie Warszawa – Tuluza – Warszawa z opłatami lotniskowymi i bagażem głównym do 23kg,

·         zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 4* w pokojach 2-osob. z klimatyzacją (ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 75 EUR za cały pobyt),

·         wyżywienie: 3 śniadania bufetowe, 3 obiady i 3 kolacje porcjowane,

·         ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,

·         opiekę pilota BPT Caritas,

·         składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

·         opiekę duchową księdza.

 

 

CENA  NIE  OBEJMUJE:

 

·         ofiary dla Sanktuarium, kolejki na Pic du Jer, zestawu słuchawkowego Tour Guide na cały pobyt, transferów autokarem i innych kosztów realizacji programu – płatne pilotowi jako pakiet – 90 EUR. Kwota podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety wstępu.

 

Przy zapisie wpłata pierwszej raty w kwocie 1000 PLN, na 60 dni przed wyjazdem dopłata 1290 PLN. Część dewizową Klient wpłaca obligatoryjnie pilotowi grupy pierwszego dnia trwania podróży.

1 niedziela Wielkiego Postu 2018

1.     Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.3o.

2.     Dziś rozpoczynamy tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3.     W piątek o godz. 17.oo Droga Krzyżowa a bezpośrednio po Drodze Krzyżowej rozpocznie się msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     Od poniedziałku rozpoczną się prace związane z wykonywaniem prac przy bazach filarów w naszym kościele.

6.     Jest organizowana pielgrzymka do Lourdes z okazji 160 rocznicy Objawień Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous, termin od 09 do 12 października. Wylot samolotem z Warszawy. Zapisy w kancelarii parafialnej , program na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej .

7.     Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą dla młodzieży gimnazjalnej, dzieci szkół Podstawowych i dla dorosłych od 22 do 24 marca. Szczegółowe programy będą wywieszone i rozdawane w późniejszym terminie.

8.     Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie ze Smorawińskiego 5 i bez imiennej.

9.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 18.02.2018r.

 

 

 

 

 

6 niedziela zwykła 2018

1.    W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynamy nowy okres liturgiczny Wielki Post. Msze św. w Środę popielcową o godz. 8.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywanych posiłków. W Środę Popielcową na każdej mszy św. na znak pokuty będzie posypanie głów popiołem. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.oo, a bezpośrednio po Drodze Krzyżowej msza św. i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.  Tradycyjnie po Drodze Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.3o.

2.    W piątek w Malanowie o godz. 19.oo msza św. młodych.

3.    Od przyszłej niedzieli po mszy św. o godz. 16.oo nowy cykl konferencji przedmałżeńskich.

4.    Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika  „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.    Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Światowy Dzień Chorych, w związku z tym jutro w poniedziałek o godz. 16.oo msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu chorych.

6.    W czasie ferii kancelaria parafialna czynna rano od godz. 7.3o do 8.oo i od godz. 17.oo do 18.oo.

7.    Dziś jest rozprowadzany album z tekstami Jana Pawła II, które wypowiedział do Polaków na początku swego pontyfikatu i tuż przed odejściem do Domu Ojca.

8.    Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej  w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy wykonywaniu polichromii w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 11.02.2018r.

 

 

4 niedziela zwykła 2018

1.     Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek od godz. 15.3o Kard. Wyszyńskiego 2, 4, 6, 8, - 4 ks.

Wtorek   od godz. 15.3o Wyszyńskiego 10, 12, 14, - 4 ks.

Środa   od godz. 15.3o O.W. 23, 24, 25, 25 A, - 4 ks.

Czwartek   od godz. 15.3o O.W. 26, 27, 28, - 3 ks.

      We wtorek zapraszamy na mszę św. w int. rodzin.  O godz. 18.oo. Zapraszamy także małżeństwa, które w styczniu obchodzą kolejna rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

2.     W piątek  Święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji Święto Matki Bożej Gromnicznej w Święto Matki Bożej Gromnicznej na każdej mszy św. poświęcenie Gromnic. Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego w naszej parafii o godz. 8.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo. Nie ma mszy św. o godz. 11.3o i 13.oo.We wtorek obchodzimy dzień Życia Konsekrowanego. W piątek ofiary do puszek są przeznaczone na Zakony kontemplacyjne.

3.     W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed każdą mszą św.

4.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca po mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.oo, z racji  kolędy nie ma objazd chorych i starszych.

5.     W sobotę w Sali pod kościołem od godz. 9.oo branie miary strojów komunijnych, klasy przychodzą co 15 minut.

6.     W sobotę od godz. 10.oo kolęda uzupełniająca dla rodzin, które nie mogły przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie. Rodziny te prosimy o podanie adresu w kancelarii parafialnej.

7.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika  „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę, za ofiarę od K.Ż.R. nr. 2 i Chlebowa, za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy polichromii w  naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 28.01.2018r.

 

 

3 niedziela zwykła 2018

 

1.     Kolęda w tym tygodniu:

                    Poniedziałek  Od godz. 15.3o  O.W.3 od kl. A, D, I, N

               Wtorek od godz. 15.3o O.W. 7 od kl. A i H oraz O.W. 13 od kl. A i J

W środę o godz. 15.3o O.W. 16 od kl. A i H oraz O.W. 17 od kl. A i G

    W czwartek od godz. 15.3o Bloki przy  Powst.  Wlkp.  A, B ,C

    W piątek od godz. 15.3o O.W. 15, 18, 19

    W sobotę od godz. 9.oo Żuki działki 3 ks. Os. Leśna za O.W. 2 ks. oraz ul: św. Barbary, Daszyńskiego, Mościckiego, Raczkiewicza, Rataja, Wojciechowskiego, Jędrzejewskiego bez bloków.

     Od godz. 15.oo Jędrzejewskiego bloki  2,  4,  6, oraz O.W. 32

2.     W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie tygodnia modlitw o Jedność chrześcijan, o godz. 18.oo msza św. na zakończenie tego tygodnia, mszy św. przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp. Stanisław Gębicki a kazanie wygłosi ks. Dr. Dariusz Kaliński, a świadectwo złoży ks. Waldemar Wunsz, na te wspólną msze św. i modlitwy zapraszamy dzieci z kl. VI i VII, młodzież gimnazjalną kl. I i II Grupy modlitewne, Rycerzy Kolumba wraz z rodzinami oraz wszystkich parafian.

3.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika  „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4.     Dziękujemy za ofiary rodz. z O.W. 10  oraz składane w czasie kolędy, w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy polichromii w naszym kościele składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Turek, d. 21.01.2018r.

 

Spotkania formacyjne Odnowy w Duchu świętym odbywają się w każdą środę po mszy św, wieczornej, natomiast spotkania Koła Żywego Różańca w środy o 17.30

Niedziela Chrztu Pańskiego 2018

1.     Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2.     Kolęda w tym tygodniu

          Poniedziałek  od godz. 9.oo Żwirki i Wigury 1, 3, 5

               Od godz. 15.3o Wyszyńskiego 5 od kl. A, C, J

     Wtorek od godz. 9.oo Żwirki i Wigury 7, Broniewskiego 7, 3, 1      

     Od godz. 15.3o O.W. 6 od kl. A, B, J, S

          Środa od godz. 9.oo Broniewskiego 2, 4, 6                           

Od godz. 15.3o O. W. 8 od kl. A, F, J, R

                   Czwartek od godz. 9.oo Broniewskiego 8, A.K. 7 , 9, i domki.

                                     Od godz. 15.3o O.W 9 od kl. A, F, M

Piątek o godz. 9.oo Smorawińskiego 1, 3, 5, 7.

15.3o Os. Wyzwolenia 11 – 2 ks. O.W. 12

Sobota od godz. 9.oo os. Zapałczane: ul. Andersa i Kutrzeby -1ksul.                                           ul. Sucharskiego – 1 ks.

ul. Narutowicza, Sosabowskiego, Maczka – 1 ks

       ul. Starzyńskiego 1 ks.

            Od godz. 15. Kolska Szosa od A.K. 1 ks. Od Szadowa 2 ks.

3.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę , rodzinie z ul. Uniejowskiej, za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy wykonywaniu polichromii w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 7.01.2018r.

 

I dzień Świąt Uroczystości Bożego Narodzenia 2017

1.     Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia.

2.     Jutro Uroczystość św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. jak w każdą niedzielę.

3.     W tym tygodniu od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterska, czyli kolędę:

W czwartek od godz. 9.oo  Laski 4 księży i Warenka 1 ks.

                          Od godz. 15.3o P.O.W. 1, 2, 10

W piątek od godz. 9.oo Żuki wieś 4 księży

               Od godz. 15.3o P.O.W. 3 -2 ks. i P.O.W. 6

W sobotę od godz. 9.oo  Os. Zapałczane ul.

      Mieszka I i Kazimierza Wielkiego 1 ks.

      Sikorskiego, Racławicka, Łokietka, Czarnieckiego, Wschodnia 1 ks.

Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego, Kmicica 1 ks.

     Zapałczana, Słoneczna, Pl. Zawiszy 1 ks.

     Królowej Jadwigi, Sobieskiego 1 ks.

    Ordona, Jagiełły, Bolesława Chrobrego 1 ks.

4.     Na wioski prosimy o pojazdy ma parking przy kościele o godz. 8.45, oznaką chęci przyjęcia księdza po kolędzie są w blokach uchylone drzwi na klatkę schodową a na wioskach i domkach jednorodzinnych uchylone furtki. Ofiary składane w czasie kolędy są w całości przeznaczone na prace przy wykonywaniu  polichromi  w naszym kościele.

5.     W niedzielę Święto Świętej Rodziny i zakończenie  Roku 2017, po mszy św. o godz. 18.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy na zakończenie Roku.

6.     W poniedziałek rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2018  msze św. jak w każdą niedzielę.

7.     W niedzielę Święto Świętej. Rodziny Jezusa Maryi, Józefa. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę w intencji rodzin na mszy św. o godz. 13.oo.

8.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w int. Wykonywanej polichromii w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.25.12.2017r.

4 niedziela Adwentu 2017 - WIGILIA

1.     Dziś Wigilia. Nie ma mszy św. o godz. 16.oo i 18.oo. Wieczorem podzielimy się opłatkiem na znak wzajemnej miłości i życzliwości składając sobie jak najlepsze życzenia. Niech Syn Boży narodzi się w sercu każdego z nas.

2.     Pasterka o północy, a od godz. 23.oo zapraszamy na wspólne kolędowanie.

3.     W poniedziałek pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w każdą niedzielę, we wtorek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, msze św. jak w każdą niedzielę.

4.     W czwartek 28.12. spotkanie Koła Żywej Róży nr. 9 o godz. 17.oo w kaplicy Matki Bożej.

5.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6.     Dziękujemy za ofiary na polichromię: od rodz. z Wyszyńskiego, Broniewskiego 1, Uniejowskiej, Żuk.

7.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy polichromii w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

8.     W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę, szczegółowy plan wizyty będzie podany w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Turek, 24.12.2017r.

3 niedziela Adwentu 2017

1.     Opłatki na nasz stół Wigilijny są w zakrystii kościoła, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

2.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

3.     W czwartek od godz. 9.oo objazd  chorych i starszych dodatkowe osoby chore i starsze prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej

4.     W przyszłą niedzielę msze św. tylko do południa nie ma mszy św. o godz. 16.oo i 18.oo z racji Wigilii Bożego Narodzenia. Pasterka tradycyjnie o północy

5.     Dziękujemy za ofiary na polichromię: rodzinie z ul. Słonecznej, Smorawińskiego, bezimiennej.

6.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 17.12.2017r.

 

Strona 1 z 22
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452