1.Dziś rozpoczął się miesiąc październik. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. wieczorna. Zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do szczerego i pobożnego uczestnictwa w tych nabożeństwach.
2.W kancelarii parafialnej przyjmujemy modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.
3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. o godz. 7.00 i 7.30 a popołudniu dla dzieci od godz. 15.30 i Msza św. dla nich o godz. 16.00, a dla dorosłych spowiedź od godz. 17.30.
4.W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.
Także w sobotę 7 października o godz. 8.30 wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca na coroczne spotkanie w Świnicach Warckich. Są jeszcze wolne miejsca.
5.Jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
6.Osoby dorosłe, które nie były u Sakramentu Bierzmowania a chciały by go przyjąć, prosimy by zgłosiły się do kancelarii parafialnej do końca października, po tym terminie lista zostanie zamknięta.
7.Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Smorawińskiego 5, Os. Wyzwolenia 18 i Szadowa Pańskiego.
8.Dziękujemy za ofiary składane, w imiennych kopertach i na tacę na dalsze prace w naszej świątyni. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 1.10.2017r.
1.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY”. Są także do nabycia Kalendarze na rok 2018 w cenie 5 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
2.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla klas VI i VII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
3.  We wtorek w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie o godz. 17.00 spotkanie modlitewne wspólnot różańcowych. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział możliwość zabrania się autobusem o godz. 16.30 z parkingu przy kościele.
4.  W następną niedzielę 24 września, po Mszy św. o godz. 11.30 Spotkanie dla Rodziców dzieci, które będą przygotowywać się do I Komunii św.
5. W niedzielę także na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich Dobrodziejów, Uczestników i Służby tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy dziękować Bogu za czas pielgrzymowania i upraszać potrzebne łaski dla Wszystkich Pielgrzymów i Dobrodziejów, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.
6.  Dziękujemy rodzinie z O.W 10. Pęcherzewa, Smorawińskiego, Szadowa Księżego i od KŻR nr 8 za ofiary na polichromię w naszym kościele.
7.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
8.  Komunikaty Powiatowej Komendy Policji w Turku (do odczytania)

Turek, dn. 17.09.2016r.
1. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są także do nabycia kalendarze katolickie w cenie 5 zł.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczynają się w naszej parafii Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowanych zapraszamy.
3. W najbliższy piątek 15 września o godz. 19.00 w naszej parafii - Eucharystia Młodych. Zapraszamy serdecznie gimnazjalistów, młodzież szkół średnich i studentów na to modlitewne spotkanie.
4. Ze względu na inne obowiązkowe zajęcia pana profesora na tydzień zostały przerwane prace przy wykonywaniu polichromii w naszym kościele.
5. Dziękujemy za ofiary rodz. z Wyszyńskiego 6, POW 5, Wyszyńskiego 6, oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 10.09.2017r.
1. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
2. W piątek 8 września wspominamy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny w Polskiej tradycji Matki Bożej Siewnej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy starajmy się, aby być na mszy św. W tym dniu zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na każdej Mszy dokonamy uroczystego zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. Od następnej niedzieli 10 września po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczną się katechezy przygotowujące do małżeństwa. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
4. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. Dziękujemy za ofiary z racji Dożynek na polichromię w naszym kościele:  z Chlebowa, Pęcherzewa, Warenki, Korytkowa, Żuk, Szadowa, rodzinie z O.W. 17, rodzinie z Chlebowa. Dziękujemy za przygotowanie Wieńców Dożynkowych.
6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tace na dalsze prace w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn.03.09.2017r.
1. W przyszłą niedzielę w Chlebowie na mszy św. o godz. 13.00 Parafialno - Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory, czyli Dożynki Parafialno - Gminne. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian nie tylko z wiosek, a także z miasta, którzy korzystamy z ciężkiej pracy rolników.
2. We wtorek o godz. 10.00 wyjedzie na Jasną Górę nasza diecezjalna i parafialna Pielgrzymka Rowerowa. Wszystkich uczestników Pielgrzymki rowerowej jest 48. W czwartek ta pielgrzymka wjedzie na Jasną Górę około godz. 17.30.
3. W sobotę Uroczystość NMP Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św.
4. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „Idziemy” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Wyszyńskiego 10, Pielgrzymom duchowym z autokaru Nr. 1, 2 i 3 oraz Pielgrzymom pieszym, Bóg zapłać!
6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 20.08.2017r.
1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna rano od godz. 7.30 do 8.00, a popołudniu od godz. 17.00 do 18.00.
2. W związku z uroczystościami ku czci Przemienienia Pańskiego w Galewie, które w tym roku przypadają w niedzielę - 6 sierpnia      NIE MA MSZY ŚW. o godz. 13.00 i 16.00. Pielgrzymka piesza do Galewa w związku z transmisją uroczystości odpustowych przez Telewizję Polonia wyruszy z Turku w tym roku o godz. 10.00.
3. W kancelarii parafialnej są przyjmowane zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy z naszej parafii 8 sierpnia. Koszt 100 zł. dorośli, dla studentów 80 zł.
W kancelarii możemy także zapisywać się na wyjazd Pielgrzymów Duchowych, którzy autokarami dojadą do Częstochowy 13 sierpnia i wspólnie Pielgrzymami Pieszymi wejdą na Jasną Górę. Koszt 40 zł.
4. Przyjmujemy również zgłoszenia na Pielgrzymkę Rowerową, która wyruszy z naszej parafii 22 sierpnia.
5. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
6. Dziękujemy za ofiary na polichromię w naszym kościele: rodzinie z ul. Wyszyńskiego 4, Smorawińskiego 3, O.W. 18, oraz Wiednia.
7. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 16.07.2017r.
1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w polskiej tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i Msza św. wieczorna ze względu na Procesję o godz. 19.00. Nie ma mszy św. o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszy tradycyjna Procesja Eucharystyczna. Trasa procesji jak w latach poprzednich tj. przez parking do ul. osiedlowej wzdłuż bl. Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego.
3. Ołtarze: I – O.W. 10
               II- przy kapliczce M.B. Fatimskiej
               III- blok P.O.W. 6
               IV- Kard. Wyszyńskiego 2
4. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy, brzozy będą przywiezione w środę popołudniu, prosimy o udział w procesji Bożego Ciała Asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków oraz Grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami Eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na Procesji Bożego Ciała.
5. Dziś do puszek są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała.
6. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
7. W najbliższy piątek o godz. 19.00 comiesięczna Eucharystia Młodych – tym razem w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy młodych naszej parafii do udziału w tym spotkaniu.
8. Dziękujemy za ofiarę na polichromię rodzinie z Żuk.
9. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 11.06.2017r.
1. Dziś przeżywamy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego – w polskiej tradycji Zielone Świątki.
2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego - Święto Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy zawodowej pamiętajmy o udziale we Mszy św.
3. Dziś do puszek są zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.
4. W środę 7 czerwca o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej comiesięczne spotkanie dla całej wspólnoty Żywego Różańca. Zaś 13 czerwca parafia MB Fatimskiej zaprasza wszystkie Koła Żywego Różańca na wspólną modlitwę w rocznicę kolejnych objawień – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
6. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
7. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.
9. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej, w imiennych kopertach i na tacę, oraz rodzinie z P.O.W. 2. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 04.06.2017r.
skandynawia i zorze polarne 24

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas Diecezji Wlocławskiej organizuje wycieczkę do krajów Skandynawii - Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia. Termin wyjazdu od 02 do 15 lipca 2017 roku. Wyjątkowy program zwiedzania, autokarem lub samolotem, hotele 4* i 3*+, rejs statkiem po kanałach Kopenhagi, tradycyjna lapońska kolacja, wizyta na farmie reniferów, fiordy Norwegii w czasie dni polarnych i wiele innych atrakcji. Koszt 4690 zł zniżka dla dzieci do 15 lat. Szczegóły w załączniku. Zachęcamy i zapraszamy !!!
1.  Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert Chóru Parafialnego i Chóru z Kalisza prowadzonych przez p. Marię Szczap.
2.  Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
3.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
4.  W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.00 i 7.30, a popołudniu od godz. 15.30 i msza św. dla dzieci o godz. 16.00, a spowiedź dla dorosłych o d godz. 17.30.
5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.
6.  Wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 3 czerwca o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
7.  Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego w polskiej tradycji Zielone Świątki.
8.  Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania przez dzieci w Uroczystość Bożego Ciała.
9.  Jest organizowana wycieczka do krajów Skandynawii w terminie od 2 do 15 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
10.  W przyszła niedzielę zgodnie z odezwą Ks. Biskupa Ordynariusza po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Świątynię Opaczności Bożej w Warszawie.
11.  Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Andersa i Sadowa Księżego.
12.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 28.05.2017r.
Strona 1 z 21
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452