Czas mocy i łaski w parafii św. Barbary w Turku

W dniach 18 i 19 czerwca br. w parafii pw. św. Barbary w Turku miało miejsce nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z groty objawień na górze Gargano. To niewątpliwie niezwykłe wydarzenie dla wspólnoty parafialnej w Turku rozpoczęło się przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a uroczystego wprowadzenia dokonali ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz oraz ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku.

DSCN9658

Uroczystości peregrynacji figury Anielskiego Posłańca rozpoczęły się kilkanaście minut po godzinie 18:00 kiedy to w asyście druhów strażaków, syren strażackich i bijących dzwonów przywieziono figurę z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Na placu przed świątynią policjanci, którym patronuje św. Michał Archanioł w asyście Rycerzy Kolumba, ministrantów, przybyłych pocztów sztandarowych i bardzo licznie zgromadzonych wiernych wnieśli figurę do świątyni, gdzie ks. kan. Frankowski nałożył korony i powitał św. Michała Archanioła podkreślając, że jest niezwykłym gościem, który przybył do miejscowej świątyni, a całość uroczystości wpisuje się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

DSCN9663

Niedzielne homilie poprzedzające czas nawiedzenia oraz w dni peregrynacji wygłosił ojciec Kamil Kędzior ze zgromadzenia michalitów. W homilii wprowadzenia kaznodzieja nawiązywał do naszej walki ze złem. Powiedział, że „zło trzeba dobrem zwyciężać i nie można dać się zwyciężyć złu – to znaczy czyń dobrze, mów dobrze i staraj się myśleć dobrze o wszystkich […] Któż jest silniejszy od Boga samego?! Któż jak Bóg! Dlatego postawa zwyciężania dobrem jest możliwa […] Dobro, które dzieje się wokół nas wydaje się być takie zwyczajne, że nie warto o nim pisać i mówić w dziennikach. Zło natomiast wydaje się być ważniejsze i godniejsze uwagi. Dlatego św. Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce!”

DSCN9689

Na zakończenie Mszy św. rozpoczynającej nawiedzenie figury św. Michała Archanioła swoją wdzięczność za zaproszenie, możliwość przewodniczenia Eucharystii i uczestnictwo w tak pięknym duchowym wydarzeniu pod kierunkiem ks. kan. Frankowskiego wyraził ks. prał. Niemira.

DSCN9684

Po Mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz Apel Jasnogórski. Natomiast następnego dnia kolejny etap peregrynacji rozpoczął się o godz. 7:30 koronką do św. Michała Archanioła, o godz. 10:00 miała miejsce Eucharystia w intencji chorych z nałożeniem rąk, a o godz. 17:00 Msza św. na zakończenie peregrynacji, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski. Ks. Proboszcz zawierzył również całą wspólnotę parafialną opiece św. Michała Archanioła.

DSCN9707

Wart podkreślenia jest fakt, że dzięki staraniom ks. Mirosława Frankowskiego od lipca 2013 roku przed świątynią św. Barbary stoi figura św. Michała Archanioła, patrona policji, której kapelanem jest ksiądz proboszcz.


DSCN9720

11 niedziela zwykła 2018


1. Dziś kazania głosi Ojciec ze Zgromadzenia Księży Michaelitów w ramach przygotowania do nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła, które rozpocznie się jutro. Zapraszamy poczty sztandarowe, policjantów, druhów strażaków, braci górników oraz wszystkie grupy modlitewne.

2. Program Nawiedzenia znajdziemy w kościele na szklanych drzwiach i na stronie internetowej parafii.

3. Dnia 8 sierpnia już po raz 28 z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są przyjmowane w kancelarii parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w pielgrzymce, która w tym roku będzie pod hasłem „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

4. W dniach 22 do 27 sierpnia po raz kolejny wyruszy z naszej parafii 6 Diecezjalna Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W miesiącach wakacyjnych tj. lipiec i sierpień kancelaria parafialna po południu będzie czynna od godz. 17.oo do 18.oo.

6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę dziękujemy za ofiarę od rodziny z Żuk oraz z Szadowa Pańskiego, O.W.10 na polichromię w naszym kościele za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 17.06.2018 r.
NAWIEDZENIE FIGURY
ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Niedziela 17 czerwca 2018

8.00, 10.00, 11.30., 13.00, 16.00, 18.00 – Msza św. z homilią przygotowania do nawiedzenia.


Poniedziałek 18 czerwca 2018

18.00 – Nabożeństwo oczekiwania pod pomnikiem Jana Pawła II,procesja z Figurą do kościoła. Nałożenie korony, okadzenie figury, zapalenie świecy, powitanie.

19.00– Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia. Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem w godzinie Apelu Jasnogórskiego z rozważaniem na zakończenie dnia.


Wtorek 19 czerwca 2018


7.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

8.00 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

10.00 – Msza św. z błogosławieństwem chorych i starszych oraz aktem poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi.

12.00 – Anioł Pański, konferencja dla Róż Różańcowych i modlitwa różańcowa.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.

16.30 – Nabożeństwo czerwcowe.

17.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia
Szkaplerza św. Michała Archanioła
oraz nabycia anielskich pamiątek


10 niedziela zwykła 2018


1.     We wtorek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich. Wyjazd o godz. 8:00. Prosimy zabrać koc lub karimatę.

2.     Jutro o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba przed peregrynacją figury św. Michała Archanioła. Jeżeli są mężczyźni, którzy chcą należeć do tej wspólnoty to więcej informacji u ks. Łukasza.

3.     15 czerwca w Galewie kolejna Eucharystia Młodych. Zapraszamy młodzież z naszej parafii. Wyjazd z księdzem na parkingu przy kościele.
4.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.     W przyszłą niedziele kazania będzie głosił Ojciec ze Zgromadzenia Księży Michaelitów w ramach przygotowania nas duchowo do Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Gargano.

6.     Nawiedzenie w naszej parafii rozpocznie się w przyszły poniedziałek o godz. 18.00, msza św. wtedy będzie o godz. 19.00, a zakończenie nawiedzenia we wtorek mszą św. o godz. 17.00.

7.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 10.06.2018r.


Ogłoszenia duszpasterskie

9 niedziela zwykła 2018


1.     Trwa oktawa Bożego Ciała codziennie po mszy św. wieczornej wokół kościoła procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału w procesjach wszystkich parafian asystę i dzieci do sypania kwiatków. Prosimy o dalsze przynoszenie kwiatów do sypania przez dzieci świeżych, lub już wysuszonych.

2.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na mszy św. o godz. 18.oo poświęcenie kwiatów i ziół.

3.     W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w parafii macierzystej. Suma odpustowa o godz. 18.oo.

4.     W piątek można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu.

5.     W ten piątek można spożywać pokarmy mięsne z racji Uroczystości Serca Jezusowego. K.P.K. kan. 1254.

6.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika IDZIEMY zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.     Nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. codziennie po mszy św. wieczornej.

8.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę oraz rodz. z O.W. 10, P.O.W. 1 i P.O.W. 2, za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 03.06.2018 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2018


1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. W tym tygodniu z czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w polskiej tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Boże Ciało o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o, 16.oo i msza św. wieczorna ze względu na Procesję o godz. 19.oo, nie ma mszy św. o godz. 13.oo. Po mszy św. o godz. 16.oo wyruszy tradycyjna procesja Eucharystyczna. Trasa procesji jak lat poprzednich tj.: przez parking do ul. osiedlowej wzdłuż bl. Os. Wyzwolenia 10, 9, 8, do Szkoły Nr 5 miedzy blokami 3 i 4 wzdłuż bloków O.W. 3, 2, 1 do ul. Kard. Wyszyńskiego 3.

Ołtarze:
I – O.W. 10
II- przy kapliczce M.B. Fatimskiej
III- blok P.O.W. 6
IV- Kard. Wyszyńskiego 2

4. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy, brzozy będą przywiezione w środę popołudniu, prosimy o udział w procesji Bożego Ciała asystę, Poczty Sztandarowe Zakładów Pracy i Organizacji Społecznych, Druhów Strażaków, Braci Górników, dzieci pierwszokomunijne oraz Grupy modlitewne. Na trasie procesji Bożego Ciała prosimy o udekorowanie okien obrazami religijnymi i symbolami Eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatków do sypania na Procesji Bożego Ciała.

5. Dziś do puszek są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała.

6. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY„ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.oo i 7.3o, po południu dla dzieci od godz. 15.3o i msza św. O godz. 16.oo a dla dorosłych spowiedź od godz. 17.3o.

8. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. po mszy św. wieczornej.

9. W sobotę pierwsza sobota miesiąca po mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.oo, a od godz. 9.oo objazd chorych i starszych.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 27.05.2018 r.

Zesłanie Ducha Świętego 2018


1. Dziś przeżywamy tajemnicę Zesłania Ducha Świętego – w Polskiej tradycji Zielone Świątki.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, Święto Maryi Panny Matki Kościoła msze św. w naszej parafii o godz. 8.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.oo. Mimo dnia pracy zawodowej pamiętajmy o udziale w mszy św.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii Wielkanocnej.

4. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym numerze relacja z poświęcenia polichromii w naszym kościele.

5. W sobotę 2.06. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę, zapisy w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.3o przed kościołem tańce lednickie, zapraszamy młodzież naszej parafii szczególnie gimnazjum klasy VII i III GIM.

7. W przyszłą niedzielę do puszek po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.

8. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę, za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 20.05.2018r.

7 niedziela Wielkanocna 2018

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. Dziś dzieci z drugiej grupy na mszy św. o godz. 10.00 przystąpiły do pierwszej Komunii św. Dzieci te będą przychodziły codziennie w tym tygodniu na mszę św. wieczorną na swój biały tydzień. Nabożeństwo majowe w Białym Tygodniu do piątku w czasie mszy św. wieczornej. W sobotę po białym tygodniu o godz. 17.3o.Dziękujemy rodzicom dzieci z pierwszej i drugiej grupy za ofiarę, na dalsze wykonywanie polichromii w naszym kościele.

2. Dziś Nabożeństwo majowe o godz. 17.3o.

3. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania przez dzieci w Uroczystość Bożego Ciała.

5. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Żwirki i Wigury 1i Wyszyńskiego 10.

6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 13.05.2018r.


6 niedziela Wielkanocna 2018


1. Dziś na mszy św. o godz. 10.oo dzieci z klas III pierwszej grupy, przystąpią do Pierwszej komunii św. Dzieci te będą przychodziły codziennie na mszę św. o godz. 18.oo na swój biały tydzień. Nabożeństwa majowe w białym tygodniu w czasie mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje po mszy św. wieczornej w te dni procesja do Krzyża misyjnego i modlitwy w tej intencji.

3. We wtorek dzień imienin Ks. bp. Stanisława pamiętajmy w modlitwie o Jego osobie.

4. W piątek po mszy św. wieczornej prosimy rodziców z drugiej grupy dzieci przystępujących do Pierwszej komunii św. o pomoc w sprzątaniu kościoła.

5. W sobotę spowiedź dla dzieci klas III z drugiej grupy: o godz. 9.oo dziewczynki a o godz. 10.oo chłopcy.

6. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III drugiej grupy na mszy św. o godz. 10.oo przystąpią do pierwszej komunii św.

7. W minioną sobotę J.E.Ks.Bp. Wiesław Alojzy Mering Pasterz Kościoła Udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania i poświęcił polichromię w naszym kościele.

8. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Prosimy o zbieranie i przyniesienie do kościoła kwiatów do sypania przez dzieci w Boże Ciało.

7.Dziękujemy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. z pierwszej i drugiej grupy za ofiarę na polichromię w naszym kościele. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodz. z ul. Wyszyńskiego 4,, Szadowa Pańskiego, Pęcherzewa i Wyszyńskiego 3.

Turek, dn.6.05.2018 r.

5 niedziela Wielkanocna 2018


1. W środę spowiedź dla dzieci klas IV przed komunią rocznicową,: od godz. 9.oo dziewczynki a od godz. 10.oo chłopcy.

2. W czwartek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski msze św. w naszej parafii o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o 16.oo i 18.oo. Nie ma
mszy św. o godz. 13.oo.

3. W czwartek Dzieci z klas IV na mszy św. o godz. 10.oo przystąpią do komunii św. rocznicowej.

4. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.oo i 7.3o po południu dla dzieci młodzieży do bierzmowania od godz. 15.oo, dla dorosłych od godz. 17.3o.

5. W sobotę o godz. 15.3o młodzież gimnazjalna przystąpi do Sakramentu bierzmowania którego udzieli J.E.Ks. bp Wiesław Alojzy Mering i dokona poświęcenia polichromii w naszym kościele.

6. W sobotę spowiedź dla dzieci klas III z pierwszej grupy: o godz. 9.oo dziewczynki a o godz. 10.oo chłopcy.

7. W sobotę pierwsza sobota miesiąca po mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do godz. 10.oo w kaplicy Matki Bożej.

8. W sobotę nie ma objazdu chorych i starszych.

9. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III pierwszej grupy na mszy św. o godz. 10.oo przystąpią do pierwszej komunii św.

10. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.3o.

11. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY„ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Prosimy o zbieranie i przyniesienie do kościoła kwiatów do sypania przez dzieci w Boże Ciało.

13. Ks. Łukasz zaprasza Rycerzu Kolumba na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18.3o w salce parafialnej.

14. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodz. z ul. 650-lecia 7, K.Ż.R. nr. 4, rodzicom dzieci z kl. IV , z komunii rocznicowej z Chlebowa Smorawińskiego 6, i Nowożeńcom.
Strona 1 z 23
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452