II Niedziela Adwentu 2017

1.     Dziś rozpoczynamy w naszej parafialne rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ojciec Redemptorysta, którego serdecznie witamy.

2.     Dziś są jeszcze rozdawane programy naszych parafialnych Rekolekcji Adwentowych.

3.     Dziś do puszek są zbierane ofiary na pomoc kościołowi na Wschodzie.

4.     Opłatki na nasz stół wigilijny są w zakrystii kościoła.

5.     Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.oo a w sobotę o godz. 7.oo.

6.     W przyszłą niedzielę młodzież gimnazjalna będzie rozprowadzać sianko na stół Wigilijny, ofiary są przeznaczone na pomoc choremu Mikołajowi.

7.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.8.     Dziękujemy za ofiary na polichromię :rodzinie z Smorawińskiego 3, Asnyka, O.W. 3.9.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

10. w najbliższy piątek, 15 grudnia o godz. 19.00  kolejna Eucharystia Młodych, tym razem w parafii w Russocicach.
Turek, dn. 10.12.2017r.

I niedziela Adwentu 2017

1.     Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter, jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa miedzy ludzi, jest też czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Na mszy św. o godz. 8.oo zostały poświęcone opłatki na nasz stół Wigilijny, które nabywamy w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na prace związane z wykonywaniem polichromii w naszym kościele. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków po domach. Roraty codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o godz. 7.oo rano. Zachęcamy do udziału w Roratach dzieci, młodzież Gimnazjalną oraz dorosłych. Na roraty wszyscy przychodzimy z lampionami lub świecami, które zapalone zaniesiemy do naszych domów. Dzieci przynoszą podpisane serduszka z wstążeczką do zawieszenia i zapisanym dobrym uczynkiem.

2.     Jutro Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, św. Barbary patronki parafii i Górników. Msze św. w odpust o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o suma odpustowa, po południu msze św. o godz.16.oo i 18.oo. nie ma mszy św. o godz.13.oo. Sumę odpustową będzie odprawiał J. E. Ks. Bp. Stanisław Gębicki, a homilię wygłosi Ks. Kanclerz Artur Niemira. Wszystkich serdecznie na sumę zapraszamy a szczególnie Braci Górników wraz z Pocztami Sztandarowymi. W Uroczystość Odpustową pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich bezrobotnych.

3.     Od dziś są rozprowadzane świece Caritas Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom, cena świecy małej 5 zł., a duża 15. zł.

4.     W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny msze św. w naszej parafii o godz. 8.oo, 10.oo, 16.oo i 18.oo, nie ma mszy św. o godz. 11.3o i 13.oo.

5.     Dziś są rozdawane programy Rekolekcji Adwentowych, które będą w naszej parafii od 10 - do 12.XII.Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Rekolekcjonista z Zakonu Ojców Redemptorystów

6.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „ IDZIEMY” , zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.     W czwartek od godz. 17.oo modlitewne czuwania Odnowy w Duch Świętym.

8.     Dziękujemy za ofiary na polichromię od rodziny z Żwirki i Wigury 3, Od Kół Żywego Różańca.

9.     Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac przy naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn.3.12.2017 r.

34 niedziela zwykła 2017Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata1.     Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.2.     W przyszłą niedzielę 3 grudnia pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w tygodniu odprawiane o godz. 18.oo, a w sobotę o godz. 7.oo rano, na roraty przychodzimy z lampionami.

3.     W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano na mszy św. o godz. 7.oo i 7.3o i popołudniu dla dzieci o godz. 15.3o i msza dla nich o godz. 16.oo a dla dorosłych od godz. 17.3o.

4.     W sobotę pierwsza sobota miesiąca po mszy św. o godz. 7.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.oo.

5.     Za tydzień w poniedziałek 4 grudnia Uroczystość św. Barbary Patronki Górników i Patronki naszej Parafii. Odpust w naszej parafii, msze św. w Odpust będą odprawiane o godz. 8.oo, 10.oo, 11.3o, 16.oo i 18.oo. Nie ma mszy św. o godz. 13.oo. Suma odpustowa o godz. 11.3o, na Sumę serdecznie zapraszamy Górników, Strażaków, Poczty Sztandarowe, wszystkich parafian, oraz przybyłych gości.6.     Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.7.     Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą od 10 do 12 grudnia, szczegółowe programy będą rozdawane w późniejszym terminie adwentu.

8.     Dziś we wszystkich parafiach w naszym mieście woluntariusze zbierają ofiary na pomoc w leczeniu panu Arkowi, który zachorował na Stwardnienie zanikowe boczne.

9.     We wtorek Eucharystia w int. rodzi o godz. 18.oo, zapraszamy rodziny i małżeństwa które w listopadzie obchodzą rocznice ślubu.

10.                       Od dzisiejszej Niedzieli, po Mszy św o godz 16.00 rozpoczynają się Katechezy Przedmałżeńskie dla narzeczonych

Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Smorawińskiego 6, P.O.W. 10.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.Turek, dn. 26.11.2017r.

1.Trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Po Mszy św. wieczornej jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia i czytane wypominki jednorazowe.
2. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
3. Modlitwy wypominkowe zapisywane w tym roku będą czytane od przyszłej niedzieli, w razie jakiś nieścisłości prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu naniesienia poprawek.
4. Dziękujemy za ofiary na polichromie dwom rodz. z ul. Kolska Szosa, rodz. z Wyszyńskiego 5, Lasek, O.W. 32, K.Ż.R. Nr. 1, O.W.10, Wyszyńskiego 3, oraz z A.K.
5. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji prac w naszym kościele składam serdeczne Bóg zapłać.
6. Zgodnie z Dekretem Ks. Bp. Ordynariusza Ks. Darek od dziś zostaje Proboszczem w par. Spycimierz. Dziękujemy Ks. Dariuszowi za pracę w naszej parafii. Dziś na mszy św. o godz. 13.00 oficjalnie pożegnamy Ks. Darka, życząc mu Bożego Błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

Turek, dn. 05. 11. 2017r.
1. Dziś po każdej Mszy św. są przyjmowane w kancelarii parafialnej modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli od nas do wieczności.
2. We wtorek 30 października na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, szczególnie tych, którzy w październiku obchodzą rocznicę ślubu. Zapraszamy ich rodziny, bliskich, krewnych. Po Mszy św. będziemy się modlić za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin.
3. 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.00 rozpoczną się modlitwy wypominkowe w kaplicy komunalnej w Turku. Msza św. na cmentarzu komunalnym w Turku o godz. 12.00.Procesja za zmarłych na cmentarzu w Słodkowie o godz. 10.00, a Msza św. o godz. 11.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary zbierane na cmentarzach są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne we Włocławku. Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, na cmentarzu o godz. 12.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30, 13.00 i 16.00.
4. 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 15.00 przy grobie księży na cmentarzu parafialnym starym rozpoczną się zgodnie z rytuałem modlitwy za zmarłych i wyruszy procesja na nasze cmentarze. Msze św. w Dzień Zaduszny w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 11.30,13.00 i 16.00. W Dzień Zaduszny i w oktawie Wszystkich Świętych tj. od 1 listopada do 8 listopada wszyscy wierni mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Przez oktawę po Mszy św. wieczornej będzie odmawiana Koronka z modlitwami wypominkowymi za zmarłych.
5. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer Tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY”, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
6. Dziękujemy za ofiary na polichromię od rodziny z ul. Kopernika, Os. Wyzwolenia 14, z Pęcherzewa i Os. Wyzwolenia 8.
7. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę na dalsze prace, które rozpoczną się od jutra w naszym kościele składam -Bóg zapłać.

Turek, dn. 29.10.2017r.


1.Dziś rozpoczął się miesiąc październik. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. wieczorna. Zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do szczerego i pobożnego uczestnictwa w tych nabożeństwach.
2.W kancelarii parafialnej przyjmujemy modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.
3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. o godz. 7.00 i 7.30 a popołudniu dla dzieci od godz. 15.30 i Msza św. dla nich o godz. 16.00, a dla dorosłych spowiedź od godz. 17.30.
4.W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10.00. Od godz. 9.00 objazd chorych i starszych.
Także w sobotę 7 października o godz. 8.30 wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca na coroczne spotkanie w Świnicach Warckich. Są jeszcze wolne miejsca.
5.Jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika katolickiego „IDZIEMY”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
6.Osoby dorosłe, które nie były u Sakramentu Bierzmowania a chciały by go przyjąć, prosimy by zgłosiły się do kancelarii parafialnej do końca października, po tym terminie lista zostanie zamknięta.
7.Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Smorawińskiego 5, Os. Wyzwolenia 18 i Szadowa Pańskiego.
8.Dziękujemy za ofiary składane, w imiennych kopertach i na tacę na dalsze prace w naszej świątyni. Za wszystkie ofiary i modlitwy składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn. 1.10.2017r.
1.  Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY”. Są także do nabycia Kalendarze na rok 2018 w cenie 5 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
2.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla klas VI i VII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
3.  We wtorek w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie o godz. 17.00 spotkanie modlitewne wspólnot różańcowych. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć udział możliwość zabrania się autobusem o godz. 16.30 z parkingu przy kościele.
4.  W następną niedzielę 24 września, po Mszy św. o godz. 11.30 Spotkanie dla Rodziców dzieci, które będą przygotowywać się do I Komunii św.
5. W niedzielę także na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy Wszystkich Dobrodziejów, Uczestników i Służby tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy dziękować Bogu za czas pielgrzymowania i upraszać potrzebne łaski dla Wszystkich Pielgrzymów i Dobrodziejów, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.
6.  Dziękujemy rodzinie z O.W 10. Pęcherzewa, Smorawińskiego, Szadowa Księżego i od KŻR nr 8 za ofiary na polichromię w naszym kościele.
7.  Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.
8.  Komunikaty Powiatowej Komendy Policji w Turku (do odczytania)

Turek, dn. 17.09.2016r.
1. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika Katolickiego „ IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są także do nabycia kalendarze katolickie w cenie 5 zł.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczynają się w naszej parafii Nauki Przedmałżeńskie. Zainteresowanych zapraszamy.
3. W najbliższy piątek 15 września o godz. 19.00 w naszej parafii - Eucharystia Młodych. Zapraszamy serdecznie gimnazjalistów, młodzież szkół średnich i studentów na to modlitewne spotkanie.
4. Ze względu na inne obowiązkowe zajęcia pana profesora na tydzień zostały przerwane prace przy wykonywaniu polichromii w naszym kościele.
5. Dziękujemy za ofiary rodz. z Wyszyńskiego 6, POW 5, Wyszyńskiego 6, oraz za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac przy polichromii w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 10.09.2017r.
1. Jutro o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
2. W piątek 8 września wspominamy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny w Polskiej tradycji Matki Bożej Siewnej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Mimo dnia pracy starajmy się, aby być na mszy św. W tym dniu zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na każdej Mszy dokonamy uroczystego zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. Od następnej niedzieli 10 września po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczną się katechezy przygotowujące do małżeństwa. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
4. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „ IDZIEMY „ zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. Dziękujemy za ofiary z racji Dożynek na polichromię w naszym kościele:  z Chlebowa, Pęcherzewa, Warenki, Korytkowa, Żuk, Szadowa, rodzinie z O.W. 17, rodzinie z Chlebowa. Dziękujemy za przygotowanie Wieńców Dożynkowych.
6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tace na dalsze prace w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składam serdeczne – Bóg zapłać.

Turek, dn.03.09.2017r.
1. W przyszłą niedzielę w Chlebowie na mszy św. o godz. 13.00 Parafialno - Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne zbiory, czyli Dożynki Parafialno - Gminne. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian nie tylko z wiosek, a także z miasta, którzy korzystamy z ciężkiej pracy rolników.
2. We wtorek o godz. 10.00 wyjedzie na Jasną Górę nasza diecezjalna i parafialna Pielgrzymka Rowerowa. Wszystkich uczestników Pielgrzymki rowerowej jest 48. W czwartek ta pielgrzymka wjedzie na Jasną Górę około godz. 17.30.
3. W sobotę Uroczystość NMP Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Nie ma mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św.
4. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika „Idziemy” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
5. Dziękujemy za ofiary na polichromię rodzinie z ul. Wyszyńskiego 10, Pielgrzymom duchowym z autokaru Nr. 1, 2 i 3 oraz Pielgrzymom pieszym, Bóg zapłać!
6. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę za wszystkie ofiary i modlitwy w int. dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 20.08.2017r.
Strona 1 z 21
Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Barbary w Turku

Skwer Jana Pawła II 1
62-700 Turek
wielkopolskie - Polska

Telefon: 571-417-651
(czynny w godzinach kancelaryjnych)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO PARAFIALNE
Bank Zachodni WBK S.A. Oddział 1 w Turku
Konto: 22 1090 1229 0000 0000 2201 3452